ВОЄННІ РЕАЛІЇ МІСТА

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Повномасштабне вторгнення росії в Україну стало викликом для всіх сфер –  не винятком стала і соціальна, яка опікується вразливими, малозахищеними та незахищеними категоріями населення. Надання соціальних послуг є одним із основних напрямків системи соціального захисту нарівні з виплатою грошової соціальної допомоги. Спектр цих послуг є досить широким – від послуг з догляду вдома, різноманітної допомоги з подолання тих чи інших складних життєвих обставин до комплексних медико-соціальних послуг, що передбачають проживання людини у спеціалізованій установі.

Стрияни спостерігали величезні черги у березні та квітні біля управління соціального захисту. Вимушено переміщені особи й досі переважають серед відвідувачів установи, вирішуючи  нагальні соціальні потреби.

Попри велике навантаження на роботі,  начальниця управління соціального захисту Стрийської міської ради Надія КУКЛЯК прокоментувала стан справ на сьогодні.

  • Надіє Степанівно, нагадайте нашим читачам, які основні функції Управління соціального захисту населення?
  • Категорії громадян, з якими працює, яким допомагає управління  соціального захисту населення – це пенсіонери чи особи з інвалідністю, а ще  малозабезпечені, багатодітні сім’ї,  одинокі матері, діти-сироти та діти, які залишились без батьківського піклування, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасники бойових дій АТО(ООС), Захисники та Захисниці України, їхні сім’ї  та  інші.
  • З якими новини викликами Ви зіштовхнулися у часі війни?
  • З початку введення в Україні воєнного стану, через військове вторгнення російської федерації на територію нашої країни кардинально змінилося життя кожного українця, до нашої громади прибуло чимало громадян з окупованих територій  та територій, де ведуться  бойові дії. На даний час в Стрийській міській територіальній громаді зареєстровано 8993 внутрішньо переміщені особи, з яких 2987 дітей до 18 років, 388 осіб з інвалідністю, 1176 пенсіонерів. На кожну внутрішньо переміщену особу управлінням формується особова справа та видається довідка про взяття на облік.
  • Попри виклики воєнного часу нікуди не поділилися місцеві пільговики, субсидії, допомога людям з інвалідністю. Як щодо фінансування соціальної сфери?
  • З початку  року  за різними програмами соціального захисту населення призначено та проведено виплати з різних джерел фінансування: державного, обласного та місцевого бюджетів – на загальну суму близько 140,0 млн грн. Зокрема, відділами управління з початку року  призначено та виплачено понад 5500 допомог на суму близько 75,0 млн грн;  житлові субсидії отримували 5465 мешканців громади на суму  близько 33  млн грн,  понад 15 млн грн пільг на житлово-комунальні послуги.

Стрийська міська рада,  виконавчий комітет  приділяють належну увагу                  покращенню соціального захисту населення нашої громади шляхом впровадження різних програм та заходів за рахунок коштів місцевого бюджету та створення необхідних умов праці спеціалістів управління для виконання ними поставлених завдань.

  • На що конкретно виділяються кошти з місцевого бюджету?
  • З місцевого бюджету виконується та фінансується ряд програм:  Програма «Фінансова підтримка громадських організацій осіб з інвалідністю, ветеранів, учасників війни та інших  громадських організацій»; Комплексна Програма «Соціальний захист та підтримка незахищених категорій населення»; Програма «Соціальний захист дітей, які хворіють на рідкісні орфанні захворювання»; Комплексна Програма «Підтримка учасників АТО (ООС), Захисників  та Захисниць України  та членів їх сімей»; Програма «Розвиток донорства крові та їх компонентів в Стрийській міській територіальній громаді».

З початку року на виконання цих Програм з місцевого бюджету  виділено понад 16 млн грн, в тому числі   на суму  близько 3 млн грн   надано грошову допомогу 1070 громадянам  громади.

Працівники управління  щоденно ведуть прийом мешканців громади з різних питань   досвід, компетентність, працездатність  та професіоналізм  яких є  запорукою вирішення завдань соціального захисту тих, хто його найбільше потребує.

                                                                   Розмову вела Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*