ВОЄННІ РЕАЛІЇ МІСТА. КВІТИ – МАЛЕНЬКІ РАДОЩІ З МИРНОГО ЖИТТЯ

На перший погляд, це несумісні речі: квіти та війна. Виникає запитання: як сьогодні виживає квітковий бізнес? Місцеві крамниці, які торгують пахучими букетами, не закрилися, і це гарний знак. Люди одружуються, відзначають дні народження та інші свята й квіти продовжують бути головним атрибутом цих подій – і це теж позитивний момент.

За нашими спостереженнями, власники квіткових крамниць креативлять, хто як може. Оригінальні вітрини, оформлення фасадів та прилеглої території, активні сторінки у соцмережах зі світлинами неймовірних букетів.

Власне, щодня оновлює стрічку в Інстаграм  крамниця квітів «Троянда». Її флористки  просто феї, які створюють букети для гарного настрою. Вийшовши з віртуального простору, знаходимо квітковий магазин у м. Стрию на вул. Січових Стрільців 4а.

Це невелика оаза, де від аромату і розмаїття троянд забуваєш, що за вікнами зима та війна. Дівчата-флористки розповідають, що їхня крамниця працює чотири роки без вихідних, а кожної середи у них оновлення асортименту.

«На початку війни у нас, звісно,  впали продажі,  але ми не опускали руки, адже залишати людей без квітів у нас не було намірів.  Перші два тижня повномасштабної війни ми не працювали. Згодом почали відкривати крамницю з 11.00 до 16.00 години. 8 березня, у День Весни, ми завжди мали багато покупців. Звісно, цьогоріч на 50 відсотків менше було чоловіків, а ті, що заходили, це були переважно з числа внутрішньо переміщених, зокрема з Київщини і Харківщини. І місцеві хлопці також, хто звик дарувати квіти коханим, мамі, ті й заходили. Наша шефова Віра Сениш дотримується такого принципу: якби нам важко не було, ми даємо  знижки військовим, бо   наші хлопці з ЗСУ цього вартують. Включилися ми і у волонтерський рух. Магазин «Троянда» взяв активну участь у зборі грошей для діток, які приїхали з Донецька в Стрий, на які ми закупляли для них продукти. Хто чим може, так і допомагаємо й далі», – розповідають флористки Мар’яна та Леся.

Дівчата дуже люблять свою роботу й раді, що власники не закрили крамницю, а навпаки, намагаються різними способами підтримувати квітковий бізнес. Є розуміння, що  працівникам потрібна робота, країні податки, а покупцям позитивні емоції.

Неймовірно радіють, коли приходять замовляти весільні букетики. Зараз вони врази менші й скромніші, та приємно створювати квіткові композиції на урочисті події. А ще «Троянда» працює на доставку. На сторінці в Інстаграм можна замовити букет і дівчата не тільки його виготовлять, а й привезуть до дверей коханої. Цією послугою користуються наші захисники, які на фронті не забувають знаменних родинних дат, уродин чи просто хочуть зробити приємне найріднішій, яка чекає.

Так у воєнних реаліях працюють ті, хто вміє створювати красу й настрій. Віртуальність допомагає в реальності з’єднувати серця, дарувати любов, бо букет троянд чи не найкращий прояв почуттів. Нині квіти – маленькі радощі родом з мирного життя.

Наталія КАРПЕНКОВА.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*