ВПЕРЛИСЯ НОГАМИ, ШТОВХАЄМО РУКАМИ НАШ ВІЗ ДО ПЕРЕМОГИ

З нагоди Дня Незалежності України міський голова Стрия Олег Канівець під час святкової сесії нагородив Почесною грамотою та подарунком волонтерку, голову «Спілки солдатський матерів та дружин Стрийщини» Марину ШПІЦЕР-ДУЖАК (на фото) за активну громадську діяльність, яку тендітна жінка веде з 2014 року, з часу створення організації.

День народження нашої держави представниці  «Спілки солдатських матерів та дружин Стрийщини» провели у Грабовецько-Дулібівській ОТГ, зокрема у с. Верхня Стинава. Долучились зі «Стрийським гаражним розпродажем» до збірки коштів на автомобіль для воїна із с. Любинці, який захищає спокій неба на Харківському напрямку. Передали –  1185 грн, які виручили за продані  сувеніри.

Волонтерки кажуть: «вперлися ногами, штовхаємо руками наш віз до Перемоги!».

Жертовно працюючи, дівчата не втомлюються дякувати усім, хто долучається будь-яким чином до спільної справи. Звітують на сторінці організації у Фейсбуку: «Отримали пожертви від мами бійця Наталії Морозової 1000 грн. та від  Олега Михайлюка 1500 грн. З цих коштів закуплено якісні турнікети, один з них вже поїхав в напрямку Бахмута, ще один у Сумську область. Два дешеві – стали навчальними. Також отримали іграшки й одяг від Олега Михайлюка, дитячі суміші та підгузки від Марії Пилипів. Речі й взуття від Анастасії Коваль і  багатьох небайдужих стриян. Отримали  бус одягу з Німеччини при сприянні Дмитра Стеціва і Тетяни Кравець.

Центр підготовки з надання домедичної та догоспітальної допомоги сил національного спротиву Львівської обласної військової адміністрації «добровольчий медичний батальйон», ГО «Мотодопомога» передали нам іграшки, дали дитяче ліжечко. Ми, своєю чергою, надали перев’язувальний матеріал для тренувань майбутніх медиків. Передали одному з наших бійців берці. Стриянам, які несуть службу на півдні, організували передачу згідно із запитом. Ще вісім бійців отримали новенькі футболки. Допомогли пледами для обладнання бомбосховища. Ще близько 20 бійців отримали спреї «Теймурова» та інші медикаменти. Надалі працюють наші скриньки, вдячні кожному за внески, завдяки Вам маємо можливість купувати все необхідне для наших захисників».

За інформацією голови Спілки солдатський матерів та дружин Стрийщини Марини Шпіцер-Дужак, після короткої вимушеної перерви «Центр підтримки ВПО» запрацював з подвійним коефіцієнтом корисної дії.

Враховуючи зміну сезону, волонтери подбали про теплий одяг для своїх підопічних. Центр  відвідало понад 500 людей. Видали більше тонни одягу та взуття. Також – три дитячі візочка та два автокрісла.  Допомагали  в облаштуванні побуту – забезпечили матрацом, фіранками та іншими побутовими речами.

Невтомні волонтерки допомогли Стрийським СЗШ №1 та №3 вивезти залишки одягу, який там видавали внутрішньо переміщеним особам. Сортують, перебирають, складають, якщо потрібно,  перуть, відбирають  для плетіння сіток та «кікімор». З транспортом допоміг Ігор Кравець, за що дівчата  щиро дякують та кажуть спасибі  за допомогу хлопцям, які допомагали з перевезенням.

«Завантажили бус одягу в Самбірський район, с. Бориня на поселення ВПО. Дякуємо Штабу «Клаптик Надії» (керівник Ольга Боднар) за наданий заправлений транспорт. Ще відправили посилки в Кривий ріг,  Харків, Долину.

Спільно з Соломією Шкірей з міської соцслужби відвідали самотніх ВПО, людей з обмеженими можливостями. Привезли одяг, гостинці. Дізналися про потреби. Дякуємо Ростиславу Берчаку за допомогу. Ось так непомітно щодня робимо справи, які хоч трохи допомагають зменшити біль втрати рідної  домівки. Тримаємося купки, адже ми – українці!», – наголошує Марина Шпіцер-Дужак.

Стрияни також можуть долучитися до добрих справ. Зараз у  штабі  «Спілки солдатських матерів та дружин Стрийщини» (вул. Осмомисла, 1) приймають використані ельф-бари, які переробляють на павербанки для ЗСУ. Графік роботи: понеділок, середа, п’ятниця з 10.00 до 15.00 год.

                                                                               Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*