ВИСТАВКА ДИТЯЧИХ РОБІТ. ЗА ПОЗИТИВОМ – У МУЗЕЙ

У музеї Петра Обаля, що у м. Стрию, протягом червня  експонуватиметься міні-виставка «Дитячі фантазії». Це роботи вихованців гуртка  «Машинне в’язання» Центру творчості дітей та юнацтва, яким ось уже тридцять років керує  Вікторія ПОШИВАК. На відвідувачів чекає зустріч з чарівним світом іграшок з ниток.

Перше враження від експозиції – казково, мило, няшно. Дивовижно, що такі майстерні та досконалі роботи виготовили школярі. А їх у Вікторії Пошивак нині займається у трьох групах по 10 учнів. Вік гуртківців різний – з 10 до 16 років.  «Виготовлення іграшок – це найцікавіші заняття для моїх гуртківців, – розповідає пані Вікторія. – Діти мають потребу створювати власними руками улюблених книжкових чи мультиплікаційних  персонажів, бо потім їх можна подарувати молодшим братикам і сестричкам або ж самим бавитися. Ідеї для в’язаних  іграшок раніше брала у різних журналах, сьогодні в нагоді стає Інтернет».

Представлені на виставці роботи усі, за винятком однієї, зроблені за останні півроку. Гурток «Машинне в’язання» потребує регулярних занять безпосередньо в ЦТДЮ, оскільки дистанційно, без в’язальної машинки нічого не зробиш. Тому при першій нагоді, ще при ковідному карантині, діти нав’язували деталі в гуртку, а вже вдома з них виготовляли іграшки. Керівниця гуртка відеозв’язком   консультувала, підказувала, як правильно все робити.

Війна – ще одне випробування для позашкільних закладів. Та керівники гуртків після не тривалої перерви відновили свою роботу і намагаються працювати у звиклому режимі. Пані Вікторія розповідає, що кілька разів під час занять були сигнали тривоги. Вони з дітками спускалися в укриття. Спостерігала, що дівчатка та хлопчики зовсім не панікують. І  найголовніше, гуртківці з більшим бажанням приходять на заняття. Є й відсотків 30 таких, що виїхали за кордон на початку війни.

«Всі дитячі роботи неповторні. Навіть, якщо в’яжуть однакові елементи, в кінцевому результаті у кожного виходить  авторський ведмедик чи лялька. Є дуже відповідальні учні, які особливо стараються. Минулого року Аліна Хондошко отримала відзнаку на конкурсі  в Києві – друге місце. Сьогодні дівчинка вже закінчує 10 клас та продовжує займатися в гуртку», – розповіла Вікторія Пошивак.

Рекомендуємо нашим читачам відвідати міні-виставку «Дитячі фантазії». Можливо і ви підгледите ідеї для рукоділля. Енергетика неймовірна. Кожна робота зроблена з любов’ю. Від них отримуєш тепло і затишок, а ще яскраві, кумедні, неповторні іграшки навіюють спогади з дитинства.  Тож за позитивом –  у музей!

                             Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*