ВИСТАВКА РОБІТ ВИХОВАНЦІВ СТАНЦІЇ ЮНИХ ТЕХНІКІВ

Затишний і завжди гостинний меморіальний музей Ольги Бачинської, що у м. Стрию, напередодні Великодніх свят відновив хорошу традицію – оформляти тематичні експозиції. Тож завітавши сюди ви зможете ознайомитися з міні-виставкою писанок з фондів краєзнавчого музею «Верховина» – «Котилася писаночка з гори на долину…» та роботами учнів Станції юних техніків, об’єднаних під назвою «Весняна рапсодія».
.
Науковий працівник музею Романа Савчин розповідає, що через війну призупинилося два проекти, які планували презентувати у лютому-березні та відмінили ряд традиційних майстер-класів з писанкарства. А от від міні-виставок вирішили не відмовлятися. «Писанки з наших фондів мають багату історію, яку ми готові розповісти усім, хто цікавиться великодніми атрибутами. Перш за все, це буде цікаво багаточисельним гостям нашого міста», – зазначає пані Романа.
.
Окремо хочеться розповісти про роботи вихованців Станції юних техніків. СЮТ – позашкільна установа технічного напрямку де діти можуть займатися творчістю у гуртках: початкового технічного моделювання, оригамі, моделювання іграшок-сувенірів, художньої обробки деревини, умілі руки, інформатики, трасового автомоделювання, автомоделювання, картингу та юних мопедистів, судномоделювання.
.
На станції юних техніків займається 430 гуртківців, працює 9 керівників гуртків. Щорічно вихованці СЮТ беруть участь у виставках різного рівня та здобувають найвищі нагороди. Роботи, представлені в музеї, виготовлені у трьох гуртках: «Оригамі» – керівник Богдана Яворська, «Технічна творчість» – керівник Андрій Подгаєцький та «Технічний дизайн» під орудою Анастасії Подгаєцької.
.
Попри воєнний стан, позашкільний заклад працює з учнями. Частково дистанційно. Та багато хлопчиків і дівчаток стали волонтерами й допомагають дорослим. Плетуть синьо-жовті браслети, виготовляють сердечка з побажаннями бійцям ЗСУ, створюють патріотичні малюнки, які передають на фронт. Керівники гуртків шиють розвантажувальні жилети для військових, а гуртківці старанно вкладають у кишеньки власноруч виготовлені браслети чи інші сувеніри. Такими маленькими сюрпризами хочуть підбадьорити наших захисників.
Керівники гуртків зауважують, що учні дуже подорослішали, стали серйозними і відповідально ставляться до усіх завдань, проявляють ініціативу і мріють, коли після перемоги зможуть повноцінно займатися в улюблених гуртках.
.
А музейники тішаться новою експозицією. «Ми любимо оформляти виставки дитячих робіт, – каже Романа Савчин. – Вони завжди оригінальні, яскраві, самобутні. У нас така талановита молодь. От і ця виставка додає весняного настрою і оптимізму. Творчість юних надихає. Це своєрідний мистецький фронт, який також наближає нашу перемогу. Бо тільки про неї сьогодні всі думки».
.
Міні-виставки експонуватимуться протягом місяця. Музейні ж працівники, вже у пошуку нових талантів, які б могли презентувати широкому загалу щось креативне і незвичне.
Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.
Газета “Гомін волі. Стрий” від 30 квітня

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*