ВИСТАВКА «ТАРАСОВА ПАЛІТРА» І ЗНАЙОМСТВО ЗІ СВІТОМ НЕЗРЯЧИХ

4 березня працівники сектору культури Стрийської районної державної адміністрації відвідали улюблене м. Львів та завітали у КЗ ЛОР «Навчально методичний центр культури і мистецтв Львівщини» на виставку творчих робіт Об’єднання народних майстрів та художників-аматорів при КЗ ЛОР «НМЦКМЛ» «Тарасова палітра».

Серед плеяди видатних дія­чів української культури Тарасові Шевченку належить особливе місце. Поборником правди і свободи називають його. Він своєю полум’яною поетичною і мистецькою творчістю виражав споконвічні вільнолюбні праг­нення нашого народу.

«Натхненні творчістю Тараса Шевченка, талановиті сучасні художники гідно продовжують мистецьку справу Тараса. На виставці представлені неймовір­ні творчі роботи, просто ше­дев­­ри справжніх майстрів пензля, вишивки, живопису нитками, бісероплетіння, машинної ви­шивки, які захоплюють дух та вражають своїм колоритом. Політ фантазії у цих митців та мисткинь просто безмежний.

Дякуємо всім творцям, що гідно тримають культурний фронт України та наближають нашу перемогу!», – поділилася вра­женнями очільниця сектору культури Іванна Шимків.

Відтак культурний десант стриян завітав до Львівської обласної спеціалізованої бібліо­теки Т. Г. Шевченка Українського товариство сліпих і взяли участь у неймовірній майстерці «Свіча незламних – руками незрячих». Її приурочили Шевченківським дням та 240-ій річниці проведен­ня першої конференції європей­ського рівня для тиф­лопедагогів (тих, хто працює з незрячими діть­ми). Захід ініціювала го­ловний спеціаліст сектору культури Стрийської РДА Ольга Боднар.

«Сьогодні ми знову всі у єднос­ті творили спільнодію, для нас це особливо значимо, бо працюва­ли із незрячими, слабозрячими, тими людьми, що бачать серцем, тими, хто є прикладом для на­слідування в умінні любити і цінувати життя. Ці люди – це бійці із темрявою, це благородні світ­лові маяки, що вчать нас цінувати світло і бачити душею», – за­значила О. Боднар.

Була також можливість огляну­ти музейну кімнату «Речей, які змінили світ незрячих», вчили­ся писати шрифтом Брайля та пізнавати його на дотик. Огляну­ли вироби з бісеру, зроблені руками незрячих, отримали теплі шкарпетки для ЗСУ, які сплетені незрячою пані Людмилою.

«Найголовніше, що ми по­бачили світло сердець один одного, – каже О. Боднар. – У час війни саме такі люди є моти­ваторами та ідейними натхнен­никами, щоб бути незламними і непохитними у нашій вірі у Пе­ремогу».

Олег ДУБ.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*