ВИСТАВКА ТІЛЬКИ ДО 10 ТРАВНЯ

30 квітня у мистецькому просторі «Книгарня Кав’ярня» відбулася презентація виставки “Живі розстріляні”.  Письменник Мартин Якуб за допомогою штучного інтелекту створив неіснуючі фотографії авторів “Розстріляного відродження”. У стриян і гостей міста є унікальна  можливість зануритися в  атмосферу минулого  і запам’ятати наших геніальних письменників живими, а не розстріляними. Виставка триватиме до 10 травня включно.

«У день відкриття виставкова зала була заповнена людьми. Що здивувало, що це були люди абсолютно різного віку, від тих кому за 70 до тих, кому ледь виповнилося 16, це люди з різними поглядами на життя, різними професіями але однаковим бажанням знати своє українське», – поділилася враженнями організаторка вернісажу Анна Хемій.

Цією виставкою митець показує, що всі письменники були живими людьми й переживали ті ж емоції, що й ми. Окрім того, він прагне популяризувати українських письменників через їх життєвий шлях, а не лише здобутки.

Перші відвідувачі виставки занурилися в минуле, під реальну українську музику 20-х 30-х років ХХ ст., яка могла б звучати барі тоді. Ми, люди 21 століття наново знайомилися з нашими геніальними митцями. Хтось читав їхні імена вперше, а хтось навпаки, емоційно поринув у той період і разом з “Живими” спілкувався за келихом вина.

Біля кожної світлини є коротка цитата автора та QR-код, за яким можна побачити підписані іменами письменників снаряди, які українські артилеристи відправили росіянам.

Наталія КАРПЕНКОВА.