ВИСТАВКА З ОСОБЛИВОЮ ЕНЕРГЕТИКОЮ

Вже не вперше у музеї художника Петра Обаля, що у м. Стрию, в кімнаті з каміном наукова працівниця Ірина Ханик у часі новорічно-різдвяних свят облаштовує цікаву експозицію дитячих робіт вихованців Центру творчості дітей та юнацтва. На  відвідувачів чекає феєрична виставка «Різдвяні мотиви» від керівника гуртків ЦТДЮ «Ткацтво» й «Арт майстерня» Юлії Ханик-Сої та її талановитих вихованців. На чільному місці вертеп, навколо янголята, а ще кумедні сніговички, лісовички та домові, ткані ялинки, ляльки в українських одностроях та інші вироби гуртківців. Та щоб підготувати цей вернісаж, потрібно було докласти чимало  зусиль і кмітливості.

«Настали часи, коли світлі дитя­чі душі здригаються від звуку сирен, страху за рідних, котрі на передовій… Нам, дорослим, здається, що діти нічого не розу­міють, не усвідомлюють. Та, на­справді, вони, мов «тоненькі ни­точки», все відчувають… Дітям теж потрібна підтримка, їх потріб­но відволікати позитивними емо­ціями, –  розповідає Юлія Ханик-Соя. –  Саме такі емоції  хлопчики і дівчатка отримують під час за­нять у творчих гуртках. Студії за­раз проходять не завжди за звичною програмою, не так, як хотілося б. Буває, що ми працює­мо і в укритті, бо лунає повітряна тривога, а безпека перш за все. Через вимкнення електроенергії доводиться вносити зміни у про­цес роботи. Живемо і працюємо за віяловими графіками. Напри­клад, якщо робимо виріб, де потрібний термопістолет, то під­лаштовуємося до ситуації: у понеділок робимо заготовки, вирізаємо форми і оздоблення у супроводі ліхтаря, а вже у вівторок тішимося, що є електроенергія і все кріпимо докупи».

Деякі батьки навіть не підо­зрювали, наскільки талановиті їхні діти, поки не  побачили резуль­тат. Тепер не шкодують, що обра­ли саме ці гуртки. Нитки, шкар­петки, різні клаптики тканини, ґу­дзики – отримують друге життя завдяки вмілим рукам та фантазії  керівниці гуртка. Дівчатка і хлопчи­ки намагаються теж креативити і втілювати сміливі ідеї. Пані Юлія тільки вітає творчу ініціативу, бо такі роботи не просто досконало виглядають, а й мають свій автор­ський почерк.

«Різдво – це світло! Тривають свята, котрі не дають забувати, що з народженням Ісусика –  наро­джується надія. Нині, як ніколи, свято значуще для кожної україн­ської родини. Вже традиційно  організовуємо з моїми вихован­цями різдвяну виставку. І цього­річ вона незвичайна – у неї особлива енергетика. Щоразу, коли готуються роботи, вони ство­рюються дитячими рученятами, які вкладають свої емоції й наст­рій у вироби. Зараз  емоції в рази сильніші, бо гуртківці передають власні хвилювання, своє бажання перемоги. І ніщо не завадить їм творити красу – ні відсутність електрики, ні укриття», – зазначає Ю. Ханик-Соя.

Заняття у гуртках «Ткацтво» й «Арт майстерня»проходять за­вжди творчо. Школярики під час навчання люблять поспівати і пані Юлія не заперечує, бо пере­конана, що пісня та музика нади­хають. Така синергія тільки допо­магає. Мистецтво у будь-якому прояві вчить нестандартно і просторово мислити. Керівниця гуртка переконана, що діти, котрі займаються творчими напрям­ками, у дорослому житті в рази легше вирішують побутові проб­леми, знаходять спільну мову з людьми.

Завітавши на виставку, ви поринете не тільки у дитинство і Різдво, а й надихнетеся свіжими ідеями для домашнього дозвілля разом зі своїми чадами. До речі, у музеї П. Обаля часто проходять різні майстер-класи для дітей, де також можна навчитися тонко­щів рукоділля.

Наталія КАРПЕНКОВА.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*