
Вже не вперше у музеї художника Петра Обаля, що у м. Стрию, в кімнаті з каміном наукова працівниця Ірина Ханик у часі новорічно-різдвяних свят облаштовує цікаву експозицію дитячих робіт вихованців Центру творчості дітей та юнацтва. На відвідувачів чекає феєрична виставка «Різдвяні мотиви» від керівника гуртків ЦТДЮ «Ткацтво» й «Арт майстерня» Юлії Ханик-Сої та її талановитих вихованців. На чільному місці вертеп, навколо янголята, а ще кумедні сніговички, лісовички та домові, ткані ялинки, ляльки в українських одностроях та інші вироби гуртківців. Та щоб підготувати цей вернісаж, потрібно було докласти чимало зусиль і кмітливості.
«Настали часи, коли світлі дитячі душі здригаються від звуку сирен, страху за рідних, котрі на передовій… Нам, дорослим, здається, що діти нічого не розуміють, не усвідомлюють. Та, насправді, вони, мов «тоненькі ниточки», все відчувають… Дітям теж потрібна підтримка, їх потрібно відволікати позитивними емоціями, – розповідає Юлія Ханик-Соя. – Саме такі емоції хлопчики і дівчатка отримують під час занять у творчих гуртках. Студії зараз проходять не завжди за звичною програмою, не так, як хотілося б. Буває, що ми працюємо і в укритті, бо лунає повітряна тривога, а безпека перш за все. Через вимкнення електроенергії доводиться вносити зміни у процес роботи. Живемо і працюємо за віяловими графіками. Наприклад, якщо робимо виріб, де потрібний термопістолет, то підлаштовуємося до ситуації: у понеділок робимо заготовки, вирізаємо форми і оздоблення у супроводі ліхтаря, а вже у вівторок тішимося, що є електроенергія і все кріпимо докупи».
Деякі батьки навіть не підозрювали, наскільки талановиті їхні діти, поки не побачили результат. Тепер не шкодують, що обрали саме ці гуртки. Нитки, шкарпетки, різні клаптики тканини, ґудзики – отримують друге життя завдяки вмілим рукам та фантазії керівниці гуртка. Дівчатка і хлопчики намагаються теж креативити і втілювати сміливі ідеї. Пані Юлія тільки вітає творчу ініціативу, бо такі роботи не просто досконало виглядають, а й мають свій авторський почерк.
«Різдво – це світло! Тривають свята, котрі не дають забувати, що з народженням Ісусика – народжується надія. Нині, як ніколи, свято значуще для кожної української родини. Вже традиційно організовуємо з моїми вихованцями різдвяну виставку. І цьогоріч вона незвичайна – у неї особлива енергетика. Щоразу, коли готуються роботи, вони створюються дитячими рученятами, які вкладають свої емоції й настрій у вироби. Зараз емоції в рази сильніші, бо гуртківці передають власні хвилювання, своє бажання перемоги. І ніщо не завадить їм творити красу – ні відсутність електрики, ні укриття», – зазначає Ю. Ханик-Соя.
Заняття у гуртках «Ткацтво» й «Арт майстерня»проходять завжди творчо. Школярики під час навчання люблять поспівати і пані Юлія не заперечує, бо переконана, що пісня та музика надихають. Така синергія тільки допомагає. Мистецтво у будь-якому прояві вчить нестандартно і просторово мислити. Керівниця гуртка переконана, що діти, котрі займаються творчими напрямками, у дорослому житті в рази легше вирішують побутові проблеми, знаходять спільну мову з людьми.
Завітавши на виставку, ви поринете не тільки у дитинство і Різдво, а й надихнетеся свіжими ідеями для домашнього дозвілля разом зі своїми чадами. До речі, у музеї П. Обаля часто проходять різні майстер-класи для дітей, де також можна навчитися тонкощів рукоділля.
Наталія КАРПЕНКОВА.
Leave a Reply