ВИСТОЯЛИ НА МАЙДАНІ — ПЕРЕМОЖЕМО У ВІЙНІ

Під таким девізом цьогоріч відбулося відзначення 21 листопада  Дня Гідності та Свободи. Символічно, що стрияни різного віку зібралися в обідню пору на майдані Незалежності, як і 9 років тому, щоб підтримати європейський вибір України на право самовизначення. Лейтмотивом  мітингу «Гідні свободи», який організувало  управління культури, молоді та спорту Стрийської міської ради, була людська гідність та свобода – даровані Богом, і ніхто не має права на них посягати.

Такі народні віче у Стрию проходили майже щодня у буремні дні Майдану, який згодом назвуть Революцією Гідності. Стрияни приходили із національними прапорами та прапорами Євросоюзу. Синьо-жовта барва і нині була чи не в кожного  в руках.

Ведучі, які символізували героїв трьох незабутніх подій: «Революції на граніті», «Помаранчевої революції», «Революції Гідності» згадали всі народні повстання та боротьбу за незалежність, які довелось та доводиться долати вже більше тридцяти років. Звучали знакові пісні від «Разом нас багато, нас не подолати» до щемливої «Коли закінчиться війна».

Свій виступ міський голова Стрия Олег Канівець розпочав з подяки сучасним воїнам, що продовжують сьогодні здобувати те, чому немає ціни у цілому світі – волю. Він і сам активний учасник «Помаранчевої революції» та «Революції Гідності» завжди перебував у вирі подій.

«Сьогоднішній день визнаний державою, як День Гідності та Свободи, не випадково відзначаємо у день святого Михайла – полководця небесних сил, очільника війська добра, яке нищить військо сатани.  Недаремно і символічно, що буремні події 2004 року та 2013 року розгорталися у цей день. Українці в Конституції заклали поняття гідність. І маємо її визначеність, як однієї з соціальних цінностей. Наші закони захищають людську гідність. Ми можемо у суді відстоювати свою честь та гідність. Не завжди держава ставилася до цих понять так, як це має бути у цивілізованому світі. Тому українці й змушені були виборювати повагу в державі до гідності через Майдани. Сьогодні ми бачимо, як гідно люди підтримують Збройні Сили України. А як гідно веде себе українське суспільство у волонтерському русі. А наші славні захисники стають першою армією світу, гідною армією, яка боронить добро від зла. Наше суспільство стає гідним. Держава, яка дбає про своїх людей – гідна держава. Гідність і Свобода, як дві нитки – червона і чорна на наших вишиванках, як генетичний код нації століттями були ключовими цінностями, за які боролися українці. І нині українці це демонструють на фронті», – наголосив  О. Канівець.

Серед присутніх на майдані були військові Стрийської ТрО. На знак шани їм подарували вервечки, освячені отцем Василем Горечком, учасники танцювального колективу «Стрияночка». Завершилось дійство спільним виконанням гімну Українського війська «Зродились ми великої години».

Ми не знаємо, скільки ще звитяг нас чекає, але ми точно знаємо, що попереду Перемога. Українці винесли на Майдан свої цінності, знайшли мільйони однодумців і страх загубився серед натовпу. Його більше нема. Є тільки люта ненависть до ворогів і свята віра, що саме цьому поколінню судилося навіки вигнати з нашої землі окупантів. Гідність та свобода — наші вказівники! Разом до перемоги!

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*