Я НЕ БОЮСЯ БРАТИ НА СЕБЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Знайомтесь – нове обличчя в Стрийській міській раді Наталія МЕЛЬНИК. 29 вересня під час  XXVI сесії VIII демократичного скликання Стрийської міської ради вона склали присягу та отримала посвідчення депутатки.  Увійшла до фракції політичної партії  «Громадянська позиція» у зв’язку зі смертю й відповідно достроковим припиненням повноважень депутата Ростислава Тищенка.

Наталія Мельник корінна стриянка. Навчалася у Київському славістичному університеті за спеціальністю «облік та аудит», відтак деякий час працювала у столиці. На певному етапі зрозуміла, що економіка – це не те, чим би хотіла займатися у житті, та вважає, що однозначно, отримані знання стануть у нагоді як у побуті, так і на службі громаді.

Політикою цікавилася зі студентських років. Згодом прийшло розуміння, що для успішних змін у суспільстві потрібні важелі, які пришвидшуватимуть процеси реалізації. А якщо є команда однодумців, можна зробити набагато більше. Не боїться брати на себе відповідальність й готова працювати з максимальною віддачею.

Нині вона мама двох діток, дружина військового, який з 2014 року в Добровольчій армії й зараз перебуває у найгарячіших точках на сході України. Наталія  активно займається волонтерством з командою ГО «Інтелект нації», комунікує з багатьма гуманітарними штабами.

  • Наталія, два роки тому Ви зупинилися за крок від депутатства. Як вважаєте, чого не вистачило тоді?
  • Сама система виборів була такою, що проходили за партійними списками і, звісно, хто мав більше досвіду і був знайомий з передвиборчою кампанією, мав більше шансів, ніж новачки. Та тепер вже розумію, якими були мої особисті недопрацювання, помилки. Це мій перший серйозний політичний досвід. Аналіз і висновки я зробила.
  • З якою програмою Ви йшли до людей, як переконували, що потрібно саме за Вас голосувати?
  • У передвиборчій програмі в мене було декілька пунктів: туризм і пожвавлення культурного життя в громаді. Бачу перспективи у цих напрямках. Наш край і Стрий зокрема дуже цікавий і можна його зробити туристично привабливим. На цьому я і робила акцент, зустрічаючись з виборцями. У свій час надихалася подорожами, зокрема за кордоном, і завжди порівнювала і «приміряла», що можна зробити у нас, чим зацікавити туристів. Щодо покращення культурного життя, я вважала тоді, необхідно якомога більше творчих студій, свій театр, всебічно підтримувати обдаровану молодь, щоб вона залишалася в рідному місті. Наша громада зараз велика і до неї входить багато колоритних сіл зі своєю самобутньою історією, звичаями. І це треба розвивати.
  • Мабуть, людям потрібно було щось інше, наприклад, економічне, за Вашим фахом?
  • Можливо, ви праві. Люди перш за все хочуть економічної стабільності, а потім все решта. Зараз я це розумію. Війна накладає свій відбиток, тому рада зараз працює виключно на стабілізацію економічних, соціальних факторів. А туризмом і культурою займатимуся паралельно, робитиму якісь напрацювання, щоб після перемоги, як буде слушний час, приступити до реалізації планів, бо це теж є складовою економіки. Деякі країни чи окремі міста живуть виключно завдяки туризму. Якщо раніше був план «А» для життєдіяльності нашого міста, то тепер під час повномасштабної війни живемо за планом «В». Помінялися пріоритети, змінилися напрямки діяльності. Працюємо на зміцнення нашого тилу і про ЗСУ не забуваємо. Переформатувалося життя не тільки депутатів, а всіх українців.
  • Поділіться враженнями від засідань двох сесій у якості депутата.
    Не полишало відчуття, що перший раз у перший клас. Було хвилювання, відчуття відповідальності, зокрема   при врученні депутатського посвідчення   спіймала себе на думці, що серце ледь не вискочило з грудей. Збоку виглядало все інакше. Одразу включилася в роботу, намагаюся все зрозуміти, виважено підходжу до      прийняття рішень. Звичайно, голова фракції Наталія Канівець розповідає всі нюанси роботи, скеровує у правильному руслі й підтримує. Маю розуміння й підтримку й від інших членів нашої фракції, з багатьма іншими депутатами також вже познайомилася. Я високої думки про багатьох фахівців. З того, що я встигла побачити, почути, маю дуже приємне враження від міського голови, від депутатського корпусу, від заступників міського голови, начальників різних управлінь і відділів. Поважаю людей, які віддаються своїй роботі, бо сама дотримуюся такого принципу. І я за здорову конкуренцію.
  • Ви могли відмовитися від депутатства і тоді наступний за списком увійшов би в раду. Не вагалися?
  • Ні. Навіть тіні сумніву не було. Вірю в долю. Раз так склалася ситуація, отже, саме я в цей час потрібна на цьому місці.
  • До якої депутатської комісії Ви увійшли?
  • Я увійшла до комісії з питань промисловості, транспорту, доріг, сільського господарства, підприємництва, інвестицій, розвитку територій та туризму. Була на одному робочому засіданні комісії. Поки що більше слухала, вникала у процес. Вже перед наступною сесією під час роботи комісії, думаю, активно включатимусь до обговорення тих чи інших питань порядку денного. Ймовірно, сесії відбуватимуться двічі на місяць. Це пов’язано з тим, що  у воєнний час потрібно миттєво реагувати на всі зміни в суспільстві, зокрема перед формуванням бюджету міста, громади. Оперативність наше все. Вектори спрямування надає, звичайно, Київ.
  • У Вас була можливість два роки роботи нової влади в Стрию спостерігати, як пересічній стриянці, чи відбуваються зміни в громаді. Тепер Ви стали частиною цієї влади. Та все ж, яка робота помітна вже зараз?
  • Звичайно, що помічаю зміни у різних сферах життя. Маємо добрі наслідки децентралізації, коли фінансовими потоками громада сама керує й розподіляє першочергові потреби. Тому влада нині має можливість оперативно закривати різні питання: від перекриття даху закладу освіти до поточного ремонту вулиці. Регулярно виділяються на сесіях субвенції на територіальні громади. Тому позитивні зміни є і їх буде ще більше після війни.
  • Наша розмова побудована навколо роботи депутата в новому форматі – воєнному. Як Ви його для себе охарактеризували б ?
  • Справді, війна. І нікуди від цього ми зараз не дінемося. Впевнена, що попрацюю і в мирний час. А на сьогодні депутат має бути максимально мобілізований, як солдат. Треба – зібралися. Необхідно прийняти важливе рішення – всі у сесійній залі. Зараз важко щось планувати, а, власне, робота депутата – це планування на майбутнє, це реалізація планів. Потрібно прикладати більше зусиль і не забувати про відповідальність перед виборцями, громадою. Зрештою, не тільки депутати, а й усі люди адаптуються до нових реалій.
  • Чи проводили вже прийом громадян?
  • Ще не проводила. Налаштовуюся. В останню п’ятницю місяця з 13.00 год. до 15.00 год. у приміщенні міської ради буду чекати на виборців. Готова до спілкування, готова допомагати. Досвід маю, тому, думаю, все пройде нормально.
  • Не можу не запитати, як чекаєте чоловіка з фронту, як налаштовуєте себе на позитив, хто чи що не дає впадати у відчай?
  • Молюся. Молитва заряджає духовно і дає внутрішню силу. А двоє маленьких дітей протягом дня не дають часу на сумні думки. Вірю у розсудливість та воєнну професійність  свого чоловіка. Щодня на зв’язку в будь-який доступний спосіб. Це може бути просто смайлик чи плюсик у меседжі й ми спокійно з дітками лягаємо спати. Мрію, щоб по швидше всі наші чоловіки, сини, батьки повернулися до дому живими з перемогою. Тоді все добудуємо, перебудуємо, відновимо, змінимо. Дуже люблю рідне місто і хочу, щоб і мої діти теж зростали патріотами Стрия.

Розмовляла Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*