ЯК СПОРТ ОБ’ЄДНАВ МУЗИКАНТІВ

Тренер тенісного клубу «Сокіл» Олег МЕДЮХ (на фото) нині волонтер «Стрийської ТО». У перші дні війни прийшов записатися до лав тероборони та через великі черги тільки на другий день потрапив у приміщення військкомату. Зясувалося, що без втраченого військового квитка не беруть, довелося виробляти. Після цього записали у запас, бо вже набрали необхідну кількість добровольців. Маючи досвід волонтерства ще з 2014 року, «включився» у цю роботу. Щодня дізнавався, що необхідно, і за допомогою друзів, добрих людей вирішував всі побутові проблеми вояків.  

Війна набирала обертів і, відповідно, ставали серйознішими потреби. Коли наша Стрийська тероборона вже була на передовій, земляки попросили позашляховик. Тоді й виникла ідея залучити друзів музикантів до збору коштів на автомобіль  для фронту в Олега та його колеги Ігоря Устиновського. Обговорили деталі. Одразу отримали підтримку в директора Народного дому, скрипаля Олександра Ілечка, зголосилися допомогти співачки Марічка Щупак, Ірина Кецик, Михайло Слобода, Михайло Золотуха зі своїми вихованцями, аніматор Наталя Циб розважає діточок. Як каже Олег Медюх, ті, хто має палке серце і однакові погляди та потребу в будь-який спосіб наближати нашу перемогу. Так сформувався музичний фронт, до якого запрошують долучатися всіх творчих людей краю. До речі, Олег має чудовий музичний слух і голос, тому багато років є учасником церковного хору при Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці.

Перший концерт відбувся на майдані Ринок у м. Стрию. Наступний – на території відпочинкової бази «Шепільська» (на фото внизу), де артисти окрім музичної частини пропонували для гостей комплексу майстер-клас з тенісу й Настя Соболевська FaceArt для дорослих і дітей. Олег Медюх зізнався, що вперше проводив показове навчання з тенісу на кортах з мікрофоном і ракеткою в руках. Доводилося включати й акторські здібності, щоб зацікавити дітей та й дорослих навчитися азам великого тенісу. Хвилювався, як все пройде, бо головною мотивацією був збір коштів на автомобіль для Стрийської тероборони. Свій перший досвід оцінює на оцінку – добре.

«Ціна питання приблизно 4-5 тисяч євро, –  розповідає Олег Медюх. – За два концерти зібрали 25 тис грн. До збору коштів також долучилися підприємці, й приймаємо допомогу від усіх бажаючих. Можуть телефонувати мені з цього приводу: 093 698 05 49 чи 099 371 22 42. Паралельно шукаємо за кордоном автомобіль. До речі, не просто це зробити, бо не так багато потрібних автомашин, в хорошому стані залишилося в Польщі. Автомобіль на передовій – розхідний матеріал. Його «життя на передку» дуже швидко закінчується – до першого прильоту смертоносного москальського залізяччя».

Волонтери музичного десанту серйозно та відповідально підходять до справи. Аналізують свої виступи, думають, що потрібно покращити, планують наступну акцію з розрахунком на те, щоб якомога більше коштів акумулювати. Нині ведуть перемовини з різними базами відпочинку, щоб залучати ширше коло людей до збору коштів.

Основне тренерське заняття Олега Медюха було на паузі понад місяць з початку повномасштабної війни. Та це дало можливість включитися активно у волонтерство. Зараз працює клуб «Сокіл» над тренувальним процесом, бо офіційних змагань, як таких, на території України Федерація тенісу не проводить. Регіональні чи міжклубні можливі на підконтрольній території України. Тренування проходять для тих, хто не покинув наші терена. Також долучаються діти й дорослі з числа внутрішньо переміщених осіб, які щоб не втрачати спортивної форми, виявляють бажання займатися.

У планах брати участь у змаганнях регіонального масштабу, які проходитимуть в західній Україні. Бажаючих дітей буде достатньо, розповідає тренер. «Не всі стануть чемпіонами Всеукраїнських турнірів, більшість показують хороші результати на трохи нижчому рівні. Змагання – своєрідний стимул для хлопчиків і дівчат, щоб перевірити свої сили, переконатися у тому, що теніс той вид спорту, яким варто займатися. Якщо все буде добре, проведемо напередодні Дня Незалежності України традиційний тенісний турнір тут у нас на кортах клубу «Сокіл» у м. Стрию. А поки що,  разом з мистецьким фронтом до перемоги», – зазначає Олег Медюх.

Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*