ЯК СТРИЙЩИНА СПЛАЧУЄ ПОДАТОК НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ?

Податок на доходи фізичних осіб є вагомим джерелом наповнення скарбниці місцевого бюджету, і спрямовується в першу чергу на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери.
В цілому до бюджетів громад району за січень-лютий 2023 року надійшло податку на доходи фізичних осіб в сумі 237 млн. гривень, що становить 16 відсотків до плану на рік та 111 відсотків до місячного плану.
Проведеним аналізом виконання місцевих бюджетів по податку на доходи фізичних осіб по Стрийському району встановлено, що план за доходами за січень – лютий поточного року не виконано Козівською та Моршинською територіальними громадами (92 та 76 відсотків відповідно).
Найбільші темпи надходжень даного податку за два місяці поточного року порівняно з аналогічним періодом минулого року наростили такі територіальні громади, як Сколівська – 189 відсотків, Тростянецька – 149 відсотків, Грабовецько-Дулібівська – 134 відсотка та Ходорівська – 120 відсотків.

Спад надходжень податку на доходи фізичних осіб до аналогічного періоду 2022 року спостерігається у трьох громадах: Миколаївській ТГ (87,7 відсотка), Моршинській ТГ (66,7 відсотка) та Стрийській ТГ (97,9 відсотка).
Причиною спаду надходжень є:
– по Моршинській ТГ – сплачено у грудні 2022 року авансові платежі по податку на доходи фізичних осіб за 2023 рік ПрАТ «Моршинський завод мінеральних вод «Оскар»» та ТзОВ «ІДС Аква Сервіс»;
– по Стрийській ТГ – у лютому 2022 року виплачені одноразові допомоги працівникам газовидобувних підприємств, поступлень яких не було у лютому 2023 року;
– по Миколаївській ТГ – у зв’язку із достроково виплаченою заробітною платою у лютому 2022 року по бюджетній сфері та у грудні 2022 року по ПрАТ «Миколаївцемент» і відсутністю таких надходжень у 2023 році.

Джерело: https://stryi-rda.gov.ua.