«ЯКЩО НЕ Я, ТО ХТО?» – ВОЛОНТЕРИ ОРГАНІЗАЦІЇ БУР

Півтора місяця у Стрию, на базі Стрийського вищого художнього професійного  училища, працювали волонтери організації  «Будуємо Україну разом» (БУР). У гуртожитку навчального закладу, де проживають тимчасово переселені особи (ТПО), вони  обладнали кімнату психологічного розвантаження, зробили 91 ліжко, лавочки в коридорах і на подвір’ї, гойдалку для дітей.

БУР створено в 2014 році, як волонтерська акція Української освітньої платформи з відновлення  будинків, знищених війною на сході України. Гасло організації –  «Якщо не я, то хто?». БУР в цифрах: понад 4170 волонтерів і число їх збільшується; понад 285 волонтерських акцій, понад 75 населених пунктів, 95

команд і проектів, понад 72 намальованих мурали, 12 регіональних представництв: Львів, Тернопіль, міста Закарпаття, Київ, Чернігів, Одеса, Запоріжжя, Харків, Маріуполь й інші міста.  За шість років роботи було залучено до волонтерства понад 3000 людей.

БУР випрацював унікальну модель підсилення молоді, яка включає в себе волонтерство, неформальну освіту, фінансування бізнесу та освітніх проектів.

Волонтери цієї організації активно попрацювали у нашому місті. Директор ДПТНЗ «Стрийське вище художнє професійне училище» Роман Берездецький радо розповідає про співпрацю з молодими та завзятими волонтерами: «Усі меблі зроблені з натурального дерева. Стіни розписані муралами. Квіти створюють домашній затишок для людей, що у нас проживають.  Розпочинали з підготовки двох кімнат, де  демонтували сантехніку, якій було близько сорока років,  почищені стіни, все підготовлено під перетворення цих кімнат на сучасну кухню, душову та туалети. Дуже приємно спілкуватися із цією молоддю, яка щиро і жертовно виконує свою роботу».

Приймали в училищі одночасно від 18 до 36 осіб і забезпечували їх усім під «ключ». Роман Берездецький демонструє ноу-хау – заходимо в кімнату психологічного розвантаження. Тепер, якщо людині треба побути одній, якщо звернувся до лікаря або за психологічною підтримкою, тут можна порелаксувати…

Знайомлюся з мешканцями гуртожитку, які  ще в березні приїхали в Стрий з м. Севєродонецька. Неочікувано чую: «Із святом Незалежності Вас!». Це Вакуленко Любов Ігнатівна. Їм з чоловіком через війну  нема куди  повертатися.

«Нас добре розмістили, створили усі умови для проживання. Особлива подяка завідувачці Оксані Йосипівні та директору Роману Берездецькому» – говорить Любов Ігнатівна.

Роман Іванович зазначає, що значну гуманітарну допомогу надала чеська благодійна компанія за підтримки керівництва Стрийської міської ради. «Ми отримали 4 холодильники, пральні машини, мікрохвильовки, постіль, посуд, тощо. Це все дуже потрібне в побуті для ТПО. Фінансування усіх будівельних та інших робіт забезпечує французька фірма  «Солідаріти».  Хочу подякувати усім, хто працював і працює в цьому проекті, зокрема активу організації «Будуємо Україну разом»: технічному менеджеру Володимиру Поповичу, адміністраторам

Юлії Капустєнко та Олексію Гнилоскуренко, координатору будівельних робіт

Дарію Каліновському.

Роман Сах  – архітектор, стриянин, автор проектів, людина з якої все і почалося! Йому особлива подяка», – наголошує пан Берездецький.

Уся ця команда –  наша молодь, наша гордість, наша слава і честь!  Україні бути завжди великою, процвітаючою країною, бо ми  – українці!

                                                                                      Ольга ПИЛИПІВ.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*