ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: «УКРАЇНА ПОТРЕБУЄ ПЕРЕМОГИ, А НЕ МИРНИХ «ДОГОВОРНЯКІВ»

3 червня у Львові відбулася прес-конференція народної депутатки України, лідерки ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Поспілкуватися з  журналістами Львівщини  вона мала змогу, повертаючись до України після візиту з Роттердаму, де відвідувала Конгрес та Саміт й спілкувалася з керівництвом Європейського Союзу.

Прес-конференція проходила класично – промова спікера та діалог з журналістами, якому очільниця «Батьківщини» відвела більше часу ніж своєму вступному слову. Під час  промови вона розповідала про тривожні зміни довкола України. На її думку, росія кинула всі сили своєї п’ятої колони у кожній країні світу для того, щоб повернути Україну до підписання мирної угоди та відтермінувати за певних обставин надання статусу кандидата на членство в Європейському Союзі. І чим ближче цей час, тим більше зусиль потрібно українській дипломатії, політикам, щоб закріпити необхідний результат для нашої держави.

Юлія Тимошенко, зокрема, наголосила: «Якщо не трапиться чогось екстраординарного, то в червні Україна отримає статус кандидата. Вони передбачають консенсусне голосування, але я їм запропонувала, знаючи нинішню ситуацію в ЄС, щоб переглянули деякі положення в регламенті своєї роботи. У них рішення приймаються консенсусом у всіх питаннях, але я їм порадила для питань особливої ваги в царині безпеки передбачити не консенсусне голосування, а голосування кваліфікованою більшістю. Це питання в Конгресі прозвучало. Якщо дослухаються, то це  означатиме, що друзі путіна в Європі не будуть  впливати, шантажувати  на рішення, які потрібні нині Україні».

Юлія Тимошенко також зазначила, що потрібно завжди мати альтернативний варіант і якщо для України в червні не відкриють двері у Європейський Союз, то можливим і правильним буде  створення інших союзів, які будуть не менш вагомими, ніж ЄС. Наприклад, варіант союзу Великобританії, Польщі, країн Балтії, інших країн  та України.

«Україна сьогодні сильніша за будь-яку країну Європи. Це не порожні слова. Це реальна вага України, яка змінилася з початком війни.  Або вони роблять Європейський Союз об’єднанням країн, які реально сповідують цінності та захищають їх на європейському континенті, або це буде початком розпаду самого ЄС. І вони це розуміють. І в мене є впевненість, що голосування на користь України пройде нормально», – зауважила вона.

Загострила увагу Юлія Тимошенко й на розмовах в світі про  мирну угоду, яку «розганяє»  росія. Але це не дорога  до миру, а лише питання продовження війни через дуже короткий час. Країна агресор наполягає на тому, щоб Україна не увійшла в НАТО не тому, що вони боїться нас, чи того, що Україна піде війною чи тут створять військові бази, а  просто прагнуть, щоб Україна не отримала колективну систему безпекового захисту через вступ до НАТО, яка завадить росії завоювати Україну, якщо не зараз, то найближчим часом.

«Система колективної безпеки – це життя країни, яка хоче зберегтися. Тому і Фінляндія, й Швеція поміняли свою концепцію нейтральності й зараз докладають максимум зусиль, щоб за пару місяців стати членами НАТО», –  сказала вона.

Юлія Тимошенко переконана, що Україна потребує перемоги, а не мирних «договірняків», оскільки у сучасному світі вже не працюють жодні гарантії на папері. «Ми можемо залежати від двох речей: сили нашої армії з найсучаснішим озброєнням і колективної системи безпеки. Все інше – утопія», – наголосила спікер.

«Наша команда намагалася пояснити Європі, якщо вони через «мирний договір» пролонговують війну, то їхні внутрішні проблеми (інфляція, зростання цін на пальне, тощо ) триватимуть далі. Якщо війну не закінчити зараз, то всі країни які застосували санкції до росії  й надалі житимуть з цими проблемами. Завершення війни в Україні – це завершення проблем у країнах, які нас підтримують», – зазначила народна депутатка.

Юлія Тимошенко вважає, що Україні та Європі потрібен лише повний розгром російської армії, який призведе до падіння режиму путіна. «Який у нас шлях до перемоги? Однієї віри точно не достатньо. Зброя. Її у нас буде достатньо. До кінця серпня  українська армія буде тотально оснащена. Це означає готовність до контрнаступу і переламу війни. Нині ведеться інформаційний захист логістики постачання зброї для того, щоб не були нанесені превентивні удари, щоб не були атаковані шляхи доставки зброї в Україну.  Тому потрібно з впевненістю дивитися у близьке майбутнє України. З цієї війни ми вийдемо не тільки переможцями, а й найозброєнішою армією на території Європейського континенту. Росія ж стане – найбільш демілітаризованою   армією Європи. Ми будемо єдина нація без руського духу. Росіяни вже нині платять великі  гроші, щоб поміняти паспорт громадянина росії на будь-який інший», – зауважила лідерка «Батьківщини».

Також у цьому контексті вона розповіла про закриті перемовини лідера Китаю Сі Цзіньпіна з путіним про наслідки застосування росією тактичної ядерної зброї. «Зараз Китай завмер. У тому сенсі, що вони не дають жодної підтримки рф, і не стають аж так очевидно на бік України. Можливо, що наразі це оптимальна позиція. Увесь світ був дуже наляканий тим, що росія може застосувати тактичну ядерну зброю, і це впливало на прийняття рішень у багатьох країнах. Тоді якраз китайський лідер й провів закриті переговори з путіним, де попередив його про те, що якщо тільки буде хоча б один елемент тактично ядерної зброї, Китай повністю вийде з будь-якої співпраці з росією. І це вплинуло надзвичайно важливо на путіна, який вважає Китай своїм головним союзником. Також й НАТО попередило путіна про те, що якщо він застосує елементи тактично-ядерної зброї, то альянс вже повномасштабно увійде у війну з росією, а це декілька днів, і все закінчиться», – наголосила вона.

Спектр питань мас-медійників до  Юлії Тимошенко був надзвичайно широким. Журналісти цікавилися: як вона зустріла звістку про війну; як подолати  енергетичну залежність Європи від росії; як захисти друковану пресу в Україні; чи на часі мовне питання; коли погасять заборгованість із заробітної плати  шахтарям в Червонограді й про підтримку видобутку вугілля у Львівсько-Волинському вугільному басейні; доцільність візового режиму для росії та білорусі; як допомагатимуть переселенцям, які втратили житло; як  відновлюватимуть економіку України й повертатимуть українських дітей, яких вивезли до росії. Навіть згадали балотування Юлії Тимошенко на посаду Президента України.

Лідерка ВО «Батьківщина» у ході відповідей на питання журналістів  доручила нардепу Михайлу Цимбалюку відкрити двері всіх партійних офісів для тих людей, які потребують допомоги, але не можуть скористатись державними чи міжнародними програмами підтримки. До речі, рішення про таку допомогу партія ухвалила ще місяць тому.

Юлія Тимошенко розповіла, що в Україні є декілька програм допомоги вимушено переміщеним  – державна програма та програма ООН, які передбачають для їхніх учасників реєстрацію в системі Дія, однак це для багатьох складно зробити.   Вона зауважила, що ВО «Батьківщина» надає консультації та допомагає здійснити таку реєстрацію.

Вітаючи представників ЗМІ з Днем журналіста, також наголосила, що знають з командою про проблеми у друкованих виданнях і шукатимуть шляхи їх вирішення на державному рівні. Натомість попросила редакторів районних, міських газет сформулювати своє бачення виходу з ситуації й скерувати до партійних штабів, які передадуть пропозиції на розгляд Михайлу Цимбалюку. А відтак, вивчивши питання колегіально прийматимуть рішення про підтримку газетярів.

                                                                           Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*