ЮВІЛЕЙ «МОЛОДШОЇ ГІМНАЗІЇ»

9 вересня «Молодша гімназія» (Стрийський ліцей «Гімназія») відсвяткувала своє 30-ліття. Святкування пройшли скромно та весело.

«30 років. Хтось скаже, що це зовсім мало, а для когось – це ціла епоха. З ювілеєм, “Рідна школо”! Щирі вітання всім причетним до творення та розвитку одного з кращих освітніх закладів міста! Низький уклін вчителям всіх років роботи початкової гімназії за самовіддану працю і такий вагомий вклад у навчання та виховання нових поколінь маленьких українців!», – зазначила модератор урочистостей, педагог Зоряна Кіндратишин.

1991 року, з проголошенням Незалежності, Стрий став першим містом в Україні, де відродили, закритий радянською владою, навчальний заклад – Нову українську школу. Це стало справжньою освітньою революцією того часу, адже кардинально мінялися принципи навчання та виховання нового покоління дітей.

Уже за рік свої двері відкрила і початкова ланка.

Відсутність шкільного дзвінка, довільна тривалість уроку, цілоденне навчання, вивчення іноземних мов – все це досвід Канадської освіти, який не одразу сприйняли у Стрию. Але уже за короткий час гімназія показала високі результати і вже за «Стрийським досвідом» почали приїжджати колеги з інших міст.  Свій статус та принципи навчання гімназія зберігає і досі.

Привітали з ювілеєм педагогічний колектив міський голова Олег Канівець та очільниця управління освіти Лідія Стасенко. Про відродження гімназійних традицій у Стрию розповів перший директор навчального закладу Ярослав Турянський, а вчителі та учні подарували маленьке шкільне свято для всіх гостей та колективу.

Бажаємо Стрийському ліцею «Гімназія» і надалі зростати у своїх здобутках під мирним небом України.

                                                     За матеріалами Стрийської міської ради.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*