
Під такою назвою відбувся релігійно-патріотичний (мистецький) захід у ліцеї ім. Героя України Андрія Корчака. Організаторка свята, керівниця гуртка «Діти Світла» Дарія Припін розпочала це дійство легендою: «Коли Господь роздавав землі народам, українці, як народ дуже скромний, стояв останній у черзі. Клаптик землі Господь залишив для себе, та, побачивши нашу скромність, віддав цей клаптик землі українцям. Вони дуже втішились і почали дякувати Богу. Посміхнувся Господь і сказав: «Не дуже тіштеся, бо ще не знаєте, яких сусідів маєте». Так воно і сталося, продовжила болючу на даний час тему п. Дарія.
Мільйони українців, особливо на Сході і Півдні України, були заколисані маніпуляціями росіян, їхньою фальшивою пропагандою. Ці «сусіди»-московити, які десятиліттями лицемірно називали себе нашими братами, підступно напали на нашу Україну, після Майдану у 2014 році: вкрали у нас Крим, Луганську і Донецьку області — так почалася неоголошена гібридна війна. Ворог готував її ще від початку Незалежності України. Сповнились пророчі слова Тараса Шевченка «…присплять, лукаві, і в огні її, окраденую, збудять…». Кремлівський вождь-терорист запланував стерти із світової карти Україну. І вже о 5-ій годині ранку 24 лютого 2022 року почав неоголошену повномасштабну війну на Півночі, Сході і Півдні України. Наша держава не була готова до війни. Від рук орків (орки — це не людина, не тварина, це істоти, позбавлені душі і розуму) загинули і гинуть наші Герої-захисники. Ворог у перші дні війни знищив нашу «Мрію» — найбільший літак у світі. Горіли Буча і Гостомель, Маріуполь і Азовсталь, Херсон, Харків, Суми. Ворог рвався до столиці України — Києва, розстрілюючи цивільне населення, нищив їхні домівки, музеї, храми, знущався над дітьми, жінками, старенькими людьми. Цілий світ здригнувся від жорстокості московитів: 13 тисяч дітей викрадено і вивезено в росію, 440 дітей загинули, 847 поранено, зруйновано сотні дитячих садочків, лікарень, шкіл.
Наші воїни, спадкоємці славного козацтва, Українських Січових Стрільців, воїнів ОУН-УПА, ціною власного життя під постійними ракетними обстрілами здійснюють свій святий обов’язок – захищають рідну українську землю і наш народ від підступного ворога. Активно включились у боротьбу добровольчі загони, волонтери, військові лікарі і навіть діти — всі люди доброї волі, які моляться за наших воїнів, допомагають нашим захисникам, передаючи речі, які вкрай необхідні на фронті. Учні та запрошені з великою увагою слухали екскурс в новтню історію України.
Захід готувався ретельно: учні ознайомились із нашими місцевими Героями-захисниками (про яких пише газета «Гомін волі»), вони віддали своє життя, захищаючи Україну від підступного ворога. Дізнались діти, що, крім державного Гімну України «Ще не вмерла…», є ще церковний гімн «Боже великий, єдиний», пісня-гімн «Боже, вислухай благання», гімн Січових Стрільців «Ой у лузі червона калина похилилася», гімн Українських Націоналістів «Зродились ми великої години».
Учні 4-В класу також долучились до акції допомоги воїнам: зі своєю вчителькою Оксаною Ме-ленчук зібрали великий пакунок солодощів і разом з малюнками передали через о. Івана Барабаша гостинці для своїх захисників на фронт. Діти засилають свої молитви до Бога з просьбою захистити наших воїнів від ворогів видимих і невидимих, від смертельної рани, про щасливе повернення з Перемогою до своїх домівок.
Починається театралізоване дійство гімном: «Ще не вмерла України…». Хвилююче відчуття — коли з дитячих уст лунає: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу…». Як клятва, звучать слова:
За нами Правда. З нами —
віра й Бог,
І наша незборима Україна:
За праведну державність,
за народ
Нас кличе в бій священний —
Батьківщина!
І як продовження — пісня:
О Україно! О рідна ненько,
Тобі вірненько присягнем!
Серця кров і любов —
Все тобі віддати
в боротьбі
За Україну, за її волю,
За честь, за славу, за народ!
Невеличка сценка — прощання юнака (Матвійко Полянчич) з коханою дівчиною (Аня Лешко) і мамою (Софія Гаврилів), який іде «Боронити ріднесенький край». «Мама» дарує «синові» вервичку, як духовний захист. Юнак зустрічається із своїми побратимами «на фронті». Із «фронту» телефоном до рідних звучить просьба про молитву, яка захистила б «воїнів» від кулі ворожої. Як відгук, лунає молитва рідних на вервиці: «Боже, прости і спаси Україну» та «Отче наш». Насправді, ця молитва була за наших справжніх захисників на фронті.
Камуфляжні костюми, в яких одягнені «воїни на фронті», надають справжнісінького відчуття, що захист України і перемога — у надійних руках. З дитячих уст лунають слова-прагнення «миру в Україні та щастя у родині», щоб «тривоги не лунали і сигнали не лякали», виливаються у молитву до Господа Бога.
Славень Січових Стрільців «Ой у лузі червона калина похилилася» учні співають з великим натхненням. Дівчинка Аня потім зізналась, що вперше почула цю пісню, коли розпочалася війна. Справді, ця пісня була заборонена за радянських часів, бо Січові Стрільці тоді, у 1914 році, також боролись проти москалів (хоч у складі австрійської армії). Потім була забута аж до Незалежності України. Вже під час війни, 8 квітня 2022 р. Андрій Хливнюк на Софіївській площі у Києві заспівав «Червону калину». Пісня відразу знайшла відгук у серцях мільйонів Українців. Правда, у більшості співають тільки 1 куплет. Наші учасники свята виконали всі 4 куплети. Молодці! Тепер цю пісню співає цілий світ, і вона стала візитівкою України.
Пісню «Вже вечір вечоріє» присвятили 80-річчю створення УПА. Діти дізналися, що гасло «Слава Україні!» — «Героям слава!» було паролем воїнів УПА і декілька років тому затверджено Верховною Радою України як привітання військ. А що це гасло можна ще й проспівати, пере-коналися, виконуючи сучасну пісню «Цвіла калинонька»:
Ой слава, ой слава,
Україні слава!
Слава Україні і Героям слава!
Раз!
Після слів
Бо наша Вкраїна,
як рідная мати,
Ми будем з любов’ю
її захищати.
Боже, силу дай нам,
поможи нам, Боже,
Орків тих розбити,
те кубло вороже —
раптом, як вирок, зазвучав реп:
Наші славні ЗСУ
Косять орків, як траву,
Ой, москалику, бай-бай —
До московії втікай!
Отець Іван, який часто буває на лінії фронту, розповів дітям про важку службу на війні, про щоденний героїзм захисників, просив дітей, щоб вони молилися за наших воїнів, бо тільки молитва та щира віра у Бога є тим щитом проти зла, яке напало на нашу Україну. Подякував дітям, п. Дарії, п. Оксані за організацію свята, бо у нинішніх умовах постійних повітряних тривог, скорочення уроків та перерв таке свято нелегко підготувати та провести. Також подякував дирекції за сприяння позаурочної роботи у ліцеї. А такі заходи вчать наших дітей не тільки патріотизму, а й ре-лігійності, мистецтва співу — української пісні.
Оксана Миколаївна подякувала гостям — сестрі-монахині Марії та учням 3Б класу, які були запрошені на свято. Вона подарувала дітям пам’ятні кольорові листівки, на яких зображена дівчинка, яка обіймає Україну.
Школярі ще довго розглядали красиво оформлену дошку українською символікою з гаслами про Україну та дитячими малюнками. Це свято надовго запам’ятається…
Марія РОМАНИК.
Leave a Reply