З ТУРБОТОЮ ПРО ВАШЕ ЗДОРОВ’Я

ШАНОВНІ ПАЦІЄНТИ КНП «ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ м. СТРИЯ»

Останнім часом спостерігається тенденція приходити на прийом до сімейних лікарів та лікарів-педіатрів нашого Центру  без попереднього запису на прийом. Такі дії відвідувача суперечать затвердженим правилам перебування пацієнтів в Центрі й лікар може відмовити у прийомі людині, яка так вчинила.

Єдине виключення, коли вас приймуть без запису,  якщо ваш стан загрожує вашому життю, та такі ситуації частіше потребують не огляду сімейного лікаря, а екстреної медичної допомоги.

Подібні ситуації створюють проблеми як для тих, хто прийшов без запису, так і для тих, хто ще декілька днів або й тижнів назад записався до свого лікаря, прийшов у назначений час й чомусь не може потрапити на прийом через тих, хто прийшов поза чергою.

Такі дії створюють конфліктні ситуації як з іншими пацієнтами, так і з медичними працівниками, які діють згідно з правилами установи й намагаються укластися у той невеликий час, відведений для прийому записаного пацієнта.

Отже, для того, щоб не опинитися у незручному становищі, будь ласка, запишіться на прийом за допомогою: звернутися до колл-центру установи за номером 050 489 11 39; 0672610 701; звернувшись до адміністраторів відділень;

на прийомі у лікаря (якщо вам потрібно буде повторний прийом). Будь ласка, будьте чемними, поважайте правила, інших пацієнтів та медиків, які намагаються допомогти усім у силу своїх можливостей!

ПРО ВІТРЯНКУ ТА ЗЕЛЕНКУ

Ми звикли, що вітряна віспа та зеленка – поняття нероздільні. Хто з мам, які перехворіли нею у дитинстві, не ходив з ніг до голови прикрашений оцими «цяточками»? А що кажуть сьогодні лікарі про це? Чи потрібно мазати вітрянку зеленкою? Навіщо взагалі це робити і чи є непомітні засоби?

Вважається, що зеленка – це засіб лікування вітряної віспи. Насправді, це зовсім не так. Мало того, не покриті зеленкою цяточки також покриваються скоринкою і сходять. Навіщо ж тоді беруть зеленку і змащують папули? Вся справа в тому, що так простіше відстежити появу нових бульбашок. В один прекрасний день, коли тіло малюка все у цяточку, ти розумієш, що нових бульбашок немає, отже настає процес одужання. І головне тепер – відмінити зеленку.

Тобто, зеленка тільки прикрашає шкіру під час вітрянки. А ще вона сушить шкіру, іноді навіть занадто.

Набагато правильніше використовувати не зеленку, а інші засоби для відстеження нових папул (не будемо рекламувати, які саме, але їх досить багато). До речі, через 10-12 днів бульбашки в будь-якому випадку перестануть утворюватися, ти це помітиш по скоринках. Тобто, можна взагалі не змащувати. А якщо і змащувати, то препаратами, які знімають свербіж. Адже саме постійне свербіння небезпечне для дитини, яка може занести в ранки інфекцію або залишити на місці акуратних кірочок, які самі відпадуть, шрами.

А ЩО Ж ПОТРІБНО РОБИТИ ПРИ ВІТРЯНЦІ?

– Проконсультуватися з лікарем про призначення засобів, що знімають свербіж. Це можуть бути як місцеві, шкірні мазі, гелі, креми, так і антигістамінні препарати.

– Щодня змінювати постільну білизну й одяг малюка.

– Хоча б через день купати у ванні, щоб полегшити свер­біж. Після водних процедур тільки промокнути шкіру, не витирати.

– Не допускати перегріву і спітніння дитини.

– Розважати, відволікати і не давати розчісувати сверблячі пухирці.

Ідіть у ногу з часом та користуйтеся порадами тільки доказової медицини!

ДО ЧОГО МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ БЕЗСОННЯ ТА ЯК ЙОГО ПОДОЛАТИ?

Під час війни збільшуються випадки хронічного порушення сну. Скільки людині треба спати? Сьогодні  практично всі українці перебувають у постійному стресі. Очікування обстрілів, відсутність нормальних умов життя, напруження, перегляд поганих новин, а також важкі графіки роботи – все це впливає на нервову систему, виснажує її і людина не може спати.

Погляньте у табличку норм та дізнайтеся оптимальний час нормального сну для вашого віку. Як дізнатися, що ви недосипаєте?

6 годин сну – це мінімальна межа, яка потрібна людині для «перезавантаження». Тож якщо ви спите менше цього часу, у вас вже є порушення сну. До інших ознак належать наступні: вам важко заснути; сон неспокійний, ви часто прокидаєтесь; постійні нічні жахіття; під час сну є не­контрольовані рухи; ви відчуваєте, що задихаєтесь увісні, порушене дихання, ви не можете заснути через це або ж прокидаєтесь від цього; вдень ви не можете сконцент­руватися, проявляється тривожність, втома, хочеться спати.

Наслідки недосипу

Якщо спочатку недосип не дуже впливає на здоров’я, то з накопиченням ефекту організм страждає і піддається змінам. Недостатність сну може призвести до таких наслідків: збільшення ваги і ожиріння; цукровий діабет 2 типу; довготривала депресія та тривожні розлади; агресивність через накопичення гормонів стресу в організмі; розлади пам’яті, уваги та концентрації; захворювання серця та судин, порушення серцебиття; гіпертонія; порушення менстру­ального циклу, його повна відсутність; зниження імунітету.

Як подолати безсоння?

Якщо ви не можете довго заснути, скористайтеся порадами лікарів медичного центру Здорова Родина+: не дивіться телевізор та новини перед сном; прийміть роз­слаблюючий душ; не наїдайтеся перед сном; намагайтесь гуляти вдень по 1-2 години; виробляйте режим сну – лягайте спати та прокидайтеся в один і той самий час; не пийте більше 2 чашок кави на день, не вживайте енергетичних напоїв.

Якщо гігієна сну не допомагає, зверніться до сімейного лікаря. Розлади сну можна лікувати медикаментами, а іноді це просто необхідно.

Матеріали підготовлені фахівцями КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Стрия».

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*