ЗАСІДАННЯ БІЗНЕС-КЛУБУ

ІСТОРІЯ МАЄ ТЕРАПЕВТИЧНУ І ЗАСПОКІЙЛИВУ ДІЮ

Минулого тижня у Львові на засіданні бізнес-клубу побував його учасник, стриянин, підприємець  Ярослав Радіонов. Бізнесмена надзвичайно вразив запрошений спікер доктор  історичних наук, професор  УКУ, до слова, наш земляк Ярослав Грицак, який у межах зустрічі бізнес-клубу доповідав на тему «Історія України: як подолати минуле, використати шанс та стати переможцями?».

Модерував зустріч  хірург-онколог, мамолог, керівник Центру онкологічної допомоги приватної лікарні «Експерт», учасник бізнес-клубу Маркіян  Фецич.  Такі зустріч завжди проходять змістовно та дають змогу бізнесменам обмінюватися думками, дискутувати  й спільно вирішувати питання, які змінюють не тільки їхнє життя, а й дають поштовх до вдосконалення, мотивують до покрашення тих сфер, які вони представляють. А ще хороша розрядка й перезавантаження після напруженої роботи.

«Ярослав Грицак розкрив роль історії як в житті кожної людини, так і країни в цілому, – розповідає Ярослав Радіонов. –  Можу поділитись ключовими тезами розмови з Ярославом Йосиповичем, які закарбували у пам’яті».

«Війна — це катастрофа, яка в    майбутньому відкриває для нації величезні можливості. Вона є своєрідним прискорювачем часу. Бо те, що у звичайні часи розтягується на десятки років, в часи війни відбувається дуже швидко. Наприклад, зараз війна має величезний зрівнюючий потенціал, створюючи умови для деолігархізації в Україні. Для нас це велика нагода, та чи скористаємось ми нею, залежить від нас».

«Країни в часи кризи реформуються набагато швидше, якщо виробити правильну стратегію. Зараз ключовими є структурні реформи, і для цього потрібен запит суспільства. Крім того, це дуже пов’язано з ідентичністю, тому нам потрібно почати думати про Україну інакше. Сподіваюсь, що війна та криза породять цей новий запит та думки».

«Зараз є дуже багато ілюзій щодо плану Маршалла. Кількість грошей, які  підуть на підтримку України не настільки важлива, як важлива політична складова: на яких умовах вони даються та що нам необхідно для цього зробити. Тому потрібно забрати перешкоди від держави, щоб реалізувати всі ініціативи. Одна з ключових ідей плану Маршалла — це проведення судової реформи, а також розумне розподілення коштів».

Запам’яталися й рекомендації Ярослава Грицака: «Кожному спробувати «прорефлексувати цю війну» та подумати над тим,  хто ми, що для нас є важливим та куди ми йдемо?  Доцільною порадою було читати історію, бо вона має терапевтичну та заспокійливу дію. А також — інвестувати у власну освіту.

Це один із найбільших вкладів, який можуть зробити українці — для себе, свого майбутнього та майбутнього нашої країни».

 

                                                                              Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*