
ІСТОРІЯ МАЄ ТЕРАПЕВТИЧНУ І ЗАСПОКІЙЛИВУ ДІЮ
Минулого тижня у Львові на засіданні бізнес-клубу побував його учасник, стриянин, підприємець Ярослав Радіонов. Бізнесмена надзвичайно вразив запрошений спікер доктор історичних наук, професор УКУ, до слова, наш земляк Ярослав Грицак, який у межах зустрічі бізнес-клубу доповідав на тему «Історія України: як подолати минуле, використати шанс та стати переможцями?».
Модерував зустріч хірург-онколог, мамолог, керівник Центру онкологічної допомоги приватної лікарні «Експерт», учасник бізнес-клубу Маркіян Фецич. Такі зустріч завжди проходять змістовно та дають змогу бізнесменам обмінюватися думками, дискутувати й спільно вирішувати питання, які змінюють не тільки їхнє життя, а й дають поштовх до вдосконалення, мотивують до покрашення тих сфер, які вони представляють. А ще хороша розрядка й перезавантаження після напруженої роботи.
«Ярослав Грицак розкрив роль історії як в житті кожної людини, так і країни в цілому, – розповідає Ярослав Радіонов. – Можу поділитись ключовими тезами розмови з Ярославом Йосиповичем, які закарбували у пам’яті».
«Війна — це катастрофа, яка в майбутньому відкриває для нації величезні можливості. Вона є своєрідним прискорювачем часу. Бо те, що у звичайні часи розтягується на десятки років, в часи війни відбувається дуже швидко. Наприклад, зараз війна має величезний зрівнюючий потенціал, створюючи умови для деолігархізації в Україні. Для нас це велика нагода, та чи скористаємось ми нею, залежить від нас».
«Країни в часи кризи реформуються набагато швидше, якщо виробити правильну стратегію. Зараз ключовими є структурні реформи, і для цього потрібен запит суспільства. Крім того, це дуже пов’язано з ідентичністю, тому нам потрібно почати думати про Україну інакше. Сподіваюсь, що війна та криза породять цей новий запит та думки».
«Зараз є дуже багато ілюзій щодо плану Маршалла. Кількість грошей, які підуть на підтримку України не настільки важлива, як важлива політична складова: на яких умовах вони даються та що нам необхідно для цього зробити. Тому потрібно забрати перешкоди від держави, щоб реалізувати всі ініціативи. Одна з ключових ідей плану Маршалла — це проведення судової реформи, а також розумне розподілення коштів».
Запам’яталися й рекомендації Ярослава Грицака: «Кожному спробувати «прорефлексувати цю війну» та подумати над тим, хто ми, що для нас є важливим та куди ми йдемо? Доцільною порадою було читати історію, бо вона має терапевтичну та заспокійливу дію. А також — інвестувати у власну освіту.
Це один із найбільших вкладів, який можуть зробити українці — для себе, свого майбутнього та майбутнього нашої країни».
Наталія КАРПЕНКОВА.
Leave a Reply