ЗДОРОВ’Я ЖІНКИ – ЗДОРОВ’Я ГРОМАДИ

У Стрию пройшов тренінг “Протидія домашньому та гендерно зумовленому насильству в громаді: шляхи реалізації та алгоритми дій”. Тридцять учасників – представники шести закладів охорони здоров’я та громадські активістки Стрийщини – підвищуювали свої навички та компетенцію в наданні кваліфікованої допомоги постраждалим від домашнього та гендерно обумовленого насильства.

Участь у тренінгу взяли регіональний координатор проекту від ГО Центр “Жіночі перспективи” Надія Костіна, депутатка Стрийської міської ради очільниця міжфракційної групи “Рівні можливості” координаторка проекту “Твій берег. Безпечний простір для жінок і дівчат” в ГО Центр “Жіночі перспективи” Євгенія Пристанюк, голова Стрийської міської Асоціації інвалідів Леся Назаренко. Навчання з надання медико-психологічної допомоги постраждалим від насильства проходило в рамках відкриття у Стрию гінекологічного кабінету безбар’єрного доступу – в межах проекту “Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women’s Fund” за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення/UNFPA та Міністерства закордонних справ Данії.

ГО “Центр “Жіночі перспективи”, як регіональний партнер Українського Жіночого Фонду, проводить заходи задля найширшого інформування про уже облаштовані на Львівщині чотири перших гінекологічних кабінети, зокрема, у Стрийській центральній районній лікарні. Нагадаємо що рівно два місяці тому, 14 грудня, на базі Стрийської центральної районної лікарні відбулося офіційне відкриття такого гінекологічного кабінету безбар’єрного доступу, до речі – першого з 20-ти кабінетів, які уже відкрито в шести областях України, де місцеві жінки і жінки ВПО, що змушені були переїхати до інших регіонів внаслідок війни в Україні і які постраждали від гендерно обумовленого насильства, зможуть отримати кваліфіковану медико-психологічну допомогу. Тож Стрий завдяки підтримці міської влади та оперативному реагуванню керівництва лікарні перший у такому чудовому і потрібному починанні.

Ведуча тренінгу психологиня ГО “Жіночі перспективи” Олена Кальбус поділилася враженнями від проведеного заходу: – Говорили про основні характеристики і цикл насильства, про шляхи протидії цьому злу, про основні принципи надання допомоги в таких випадках, про психологічні особливості потерпілих, потреби жінок, які постраждали від насильства, про алгоритм дій для організації надання допомоги постраждалим від домашнього насильства, гендерно-зумовленого насильства… Приємно, що розмова була справді довірливою, і вийшов дуже конструктивний діалог.

Адже здоров’я Жінки – це здоров’я Громади! Саме це стало головним важелем відкриття у Стрию на базі Стрийської районної лікарні гінекологічного кабінету безбар’єрного доступу – на першому поверсі (зі сторони травмпункту). Кабінет обладнано сучасною медтехнікою. Послуги надаються цілодобово, безоплатно і конфіденційно.

З метою надання кваліфікованої допомоги постраждалим від насильства жінкам для лікарів Стрийщини ми й проводили сьогоднішнє навчання.

Надія Костіна, регіональна координаторка проекту з Відкриття таких чотирьох Кабінетів на Львівщині, надала учасникам інформаційні матеріали для поширення у своїх медзакладах та в громадах Стрийського району.

Галина ДАНИЛЬЦІВ.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*