
ГО «Гендерний креативний простір «Gender creative space» – молода організація, заснована у 2020 році, яка входить до Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти. Громадська організація прагне стати більш потужнішою, зібрати під свою егіду експертів, активісток і викладачів.
На запрошення фонду громад «Рідня» представниці ГО «Гендерний креативний простір» (ГО «ГКП») завітали в Стрий із ознайомчим візитом в рамках проекту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України».
«Фонд громад «Рідня» зацікавлений у співпраці з різними організаціями усієї України: Київ, Вінниця чи Дніпро. Ми познайомилися із представницями ГО «Гендерний креативний простір», нам сподобалися їхні плани розвитку, а вони цікавляться жіночим рухом на заході України. Так виникла ідея запросити їх до Стрия» – розповідає адміністратор Фонду громад «Рідня», координатор із питань розвитку Святослав Сурма.
На знайомство були запрошені жінки, які активно працюють на підприємствах і громадських організаціях, волонтерки та активістки, ті, хто проявив лідерські якості на теренах Стрийської ОТГ.
Було представлено понад 12 різних осередків: Фонд «Рідня» , «Союз Українок», часопис «Гомін волі», «Клуб ділових жінок», ГО «Майдан Стрийщини», «Університет Третього Віку Стрий», ІГ «Конюхівські ґаздині», волонтерки гуманітарних штабів.
Обговорили цілі й завдання зустрічі та важливість імплементації Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на місцевому рівні. Учасники та організатори семінару дійшли до спільного висновку – співпраця буде цікавою і плідною, бо жінка Берегиня роду, України.
Тема семінару повернула мене у минуле. Гендерна політика запозичена із європейських країн, зокрема Швеції. Гендер – це рівність у політиці, праці, у всіх можливостях, що надає суспільство. Де є жінка, там і проекти вирішуються для мирного життя.
«У час війни жінка – це потужна сила, ми бачимо вклад української жінки в спільну Перемогу. Гендерний рух в Україні треба розвивати на усіх рівнях», – говорить голова Клубу «Ділових жінок» Юлія Курилишин.
В обговорення вступає керівниця ГО «Майдан Стрийщини» Вікторія Коцур: «Наша організація активно працює вже не перший рік. Займаємося допомогою ЗСУ. Зараз ще надаємо допомогу ВПО. Маємо сторінки в соцмережах, де розповідаємо про свої будні та друкуємо звіти. Зібрали понад 1 млн грн на потреби фронту. У нас волонтерять майже самі жінки – чоловіки захищають нас на фронті, тож з гендерною політикою у нас все добре».
«Я живу волонтерством! Мені це цікаво і тим приношу користь людям. З 2014 року надавала консультації з написання проектів у фонді «Рідня», який підтримує громадські ініціативи. Треба навчитися взяти гроші на розвиток, правильно написавши проект», – ділиться волонтерка Віра Дмитренко.
«Зовсім не очікувано для себе я стала волонтеркою!» – емоційно говорить Ольга. Ця, ще зовсім молода, дівчина приїхала в Стрий у травні цього року. Війна вигнала її із рідної домівки у Бахмуті Донецької обл. Не знала, чим зайнятися? Познайомилася з волонтерами з гуманітарних штабів. Вчить дітей ВПО танців, провели флешмоб, сортує ліки, виконує інші доручення. Каже, що зараз необхідно побільше проектів, де діти і дорослі могли б розкритися, емоційно розвантажитися, забути жахи війни. В цьому вона бачить своє волонтерство.
Керівник ГО «Гендерний креативний простір» Наталя Дмитрик висловила велику подяку учасникам ознайомчого візиту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України» за цікавість до їхнього проекту, конструктивні пропозиції та готовність активно працювати в цій царині – створення нових жіночих організацій, навчання правил гендерної рівності та поведінки в житті.
Впевнена, що співпраця буде дуже корисною і сприятиме розвитку громадського суспільства. Проект «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України» фінансується завдяки допомозі Великої Британії від Уряду Великої Британії.
На завершення учасники заходу відвідали Стрийську міську раду, де поспілкувалися із заступницею міського голови Христиною Грех та обговорили подальшу спільну співпрацю.
Ольга ПИЛИПІВ.
Leave a Reply