ЖИТТЯ ДЕПУТАТА В ІНШОМУ ФОРМАТІ

Я КОМАНДНИЙ ГРАВЕЦЬ

За результатами місцевих виборів 25 жовтня 2020 року до Стрийської міської ради від партії ВО «Батьківщина» було обрано 6 депутатів. Серед них  Руслана МАЄР (на фото). Якщо у депутатському кріслі вона новачок – це її перша каденція, то партійний досвід чималий. Пані Руслана з перших років створення «Батьківщини» вступила до лав партії, очолювала упродовж тривалого терміну Стрийський районний осередок. Нині заступниця голови фракції ВО «Батьківщина» у Стрийській міській раді, секретар  постійної депутатської комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку і членкиня міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості».  

«Я командний гравець і виділяти особисто свої заслуги не звикла. Ми завжди радимося з колегами, обговорюємо проблемні питання і виважено приймаємо рішення. Партійної диктатури і тиску в нашому середовищі немає, хоча партійна дисципліна присутня. Мені імпонують порядок і планування. Так ефективність роботи зростає. Відповідно, спільна ефективна робота всіх членів нашої політичної сили під час виборчого процесу продовжилася і у спільному вирішенні проблем жителів Стрийської територіальної громади. Ключовим аспектом нашої діяльності є наявність вільного діалогу між всіма членами Стрийської міської організації ВО «Батьківщина» щодо прийняття будь-яких важливих рішень. Саме тому регулярно проводяться спільні засідання бюро і фракції, на яких депутати разом із партійним активом дискутують не лише відносно питань, які виносяться на розгляд сесії, а також щодо нашої позиції з приводу подій у державі та суспільно-важливих питань. Ми розуміємо, що повноцінний розвиток міста неможливий без вирішення проблем загальноукраїнського значення », – зазначає Руслана Маєр.

 • Як розпочалася Ваша каденція? Наскільки відрізнялися очікування від реальності?
 • З трепетом отримувала мандат депутата Стрийської міської ради, розуміла, що відтепер я не просто член партії «Батьківщина»,  а частина команди, якій виборці довірили представляти їхні інтереси. Довелося багато вчитися, відвідувати тренінги у Києві, Львові й Стрию. Досвідчені спікери пояснювали основні засади депутатської діяльності, правові нюанси, обов’язки та відповідальність. Я багато спілкувалася з депутатами різних рівнів, тому мої очікування не дуже кардинально відрізнялися від реальності.
 • Яким був перший – мирний рік депутатської діяльності ?
 • Ми були сповнені ентузіазмом, бажанням щось змінювати в громаді на краще. Я одразу включилася в роботу. Наприклад, за моїм зверненням заклали кошти на проектно-кошторисну документацію на ремонт дороги у с. Верчани. Провела 9 прийомів громадян. Надала матеріальну допомогу на суму 15 тис. грн. з депутатського фонду. Також вже у статусі депутатки в день святого Миколая відвідала малозабезпечені сім’ї з подарунками, на Великдень з командою відвідали малозабезпечені багатодітні сім’ї з необхідними на свято продуктами, фінансово долучилася до велопробігу для незрячих, ініційованого організацією «Генерація успішної дії».  Зазначу, що діяльність представників фракції не обмежується участю у сесійних засіданнях чи роботою в комісіях. Ми  постійно долучалися до проведення різних заходів, які відбувалися в місті, проводили прийоми та зустрічі з представниками Стрийської територіальної громади. Так, за рік проведено 57 прийомів жителів нашого міста у Громадській приймальні Стрийської міської партійної організації ВО «Батьківщина», депутатській кімнаті Стрийської міської ради та 5 колективних зустрічей з виборцями. У результаті надано матеріальну допомогу близько 85 громадянам, більше 160 жителів міста отримали роз’яснення та допомогу у вирішенні питань у сфері житлово-комунального господарства та сфері соціального забезпечення. Звичайно, не забуваємо приділяти увагу  виборчим округам, виконуючи  своєї передвиборчі обіцянки, з якими йшли до людей.
 • Як змінилося життя депутата у воєнний час?
 • Звичайно, усі наші ініціативи, які увійшли в програму соціально-економічного розвитку на 2022 рік, не буде реалізовано через припинення фінансування у зв’язку з воєнним станом, та це не означає, що ми нічого не робимо. На перший план вийшло волонтерство і основна праця, та міжсесійна робота проводиться, засідання комісій також, комунікація з виборцями не припиняється. Ось зараз до вас на зустріч я прийшла із засідання депутатської комісії. Готуємося до сесії. Збільшилася кількість питань, які розглядатимемо, бо перші місяці війни дуже мало  питань мали можливість вирішувати. Велику дискусію серед депутатського корпусу викликало питання реорганізації медичних закладів. Позиція нашої фракції і партії «Батьківщина» –  у воєнний час неприпустимо проводити реорганізації медичної та освітньої галузі. Це неминуче призведе до скорочення працівників. Ми з цим не згідні.
 • Що не вдасться втілити в життя цьогоріч з Ваших ініціатив?
 • Спробую згадати основні ініціативи. Це встановлення сучасних автобусних зупинок у селах Дашавського напрямку: Верчани, Піщани, Підгірці, Олексичі, Ходовичі, Загірне, Стриганці, Йосиповичі, Слобідка і в самій Дашаві. Облаштування шкільної їдальні у Верчанській ЗОШ І-ІІІ ст. і капітальний ремонт спортзалу в школі. Планували встановити дитячий майданчик зі штучним покриттям у селах Верчани та Піщани. Замінити підлогу в будинках культури сіл Підгірці та Верчани. Капітальний ремонт дороги Стрий-Дашава і відповідно асфальтування вулиць сіл Дашавського напрямку.
 • ВО «Батьківщина» чи не єдина партія, яка просуває ідею застосування імперативного мандата до депутатів міських рад. Як Ви до цього ставитеся?
 • Вважаю, що положення про імперативний мандат може застосовуватись у крайніх випадках і для цього мають бути дуже вагомі підстави, визначені законом. Імперативний мандат – це такий собі «спонукач» депутатів до партійної дисципліни, який змушує добросовісно виконувати свої обов’язки, сумлінно працювати на громаду.
 • Ми всі чекаємо перемоги України. Що найперше зробите після війни?
 • Психологи кажуть: віра і плани на майбутнє допомагають триматись і боротись за своє. Зараз впускаю у своє серце більше любові та тепла. Ці почуття переважають зло і допомагають пережити будь-що. Буду надолужувати те, що через війну не вдалося втілити в життя. Робота на відбудову і розбудову нашої громади буде в пріоритеті.

                                                                     Розмовляла Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*