ЖИТТЯ ДЕПУТАТА В ІНШОМУ ФОРМАТІ

МЕНІ ПОДОБАЄТЬСЯ ПРАЦЮВАТИ, БО БАЧУ РЕЗУЛЬТАТ

Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» на теренах Стрийщини можна охарактеризувати одним словом – стабільність. Ця політична сила має чималу мережу організацій у всіх населених пунктах краю та потужну армію симпатиків. На останніх виборах до Стрийської міської ради у рейтингу – друга. Шість депутатів з її когорти представляють інтереси виборців. 

Гість часопису «Гомін волі. Стрий» Володимир БУРІЙ – депутат Стрийської міської ради, член фракції ВО «Батьківщина»,  голова постійної депутатської комісії з питань архітектури, містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони навколишнього природнього середовища. У свій час – І президент відновленого ФК «Скала» (1989-1993 рік), голова Стрийської РДА, підприємець та меценат.

 • Володимире Олексійовичу, ви вже тричі були депутатом місцевих рад. Вас знають як людину з активною життєвою позицією. Чим насамперед керуєтесь у своїй діяльності?

– Так, я двічі був депутатом Стрийської міської ради і один раз районної ради. Стати під знамена ВО «Батьківщина» мене запросив колишній губернатор Львівщини Михайло Цимбалюк. Погляди та переконання цієї людини мені імпонують й оскільки вибори відбувалися за такою схемою, що кожен кандидат мав представляти ту чи іншу політичну силу, я погодився. Балотувався у своїх рідних селах –  Семигинів, Жулин, Братківці й отримав найбільший вияв довіри від населення серед інших кандидатів. Моє основне кредо – не підвести своїх виборців. Тому працюю чесно, вимогливий насамперед до себе, голосуючи за кожне рішення у сесійній залі   відповідаю за його законність.

– Як працює ваша фракція у нових реаліях?

– Ми не поставили свою роботу на паузу. Звичайно, наше життя, як і всіх людей, кардинально змінилося, але перебудували свою діяльність і кожен на своєму місці робить те, що може, а деколи навіть більше. Основне зараз – допомога Збройним силам України. Особисто я є членом Ради оборони міста, яку очолює голова Стрия Олег Канівець. Перші два місяці ми щодня збиралися на засідання, де обговорювали і вирішували всі питання життєдіяльності нашої громади. Зараз  засідаємо 2-3 рази на тиждень. Все залежить від загальної обстановки в Україні, Львівщині й, звичайно, Стрийщині. Багато уваги приділяємо забезпеченню нашої територіальної оборони усім необхідним. Нам це вдалося. Сьогодні стрияни воюють на передових позиціях на сході України. Тримаємо постійний зв’язок з ними, продовжуємо надавати всебічну допомогу. Всі члени нашої фракції задіяні у зборі та відправці гуманітарних вантажів на Київщину, Харківщину. Дії координуємо з головою Львівської обласної організації Михайлом Цимбалюком та заступником голови обласної Ради Євгеном Гірником. На Стрийщині працюємо з дошкільними закладами, школами. У затвердженому бюджеті та Програмі соціально-економічного розвитку було закладено кошти ,і головне, розпочато певні роботи з ремонту дитячих садків та інших закладів освіти. Війна призупинила ці роботи. Та ми зі своєю фракцією зуміли найти можливість завершити капітальний ремонт в дитячій дошкільній установі «Веселка» с. Семигинів. Акумулювали спонсорські кошти у сумі 200 тис грн, бо з бюджету в даний час не йдуть кошти на капітальні видатки, довелося б чекати завершення війни чи покращення ситуації. Першого травня ми закінчили цей ремонт   і тепер дітки мають оновлене, комфортне приміщення.  У цьому ж селі, в місцевій школі, також допомагали з дрібним ремонтом, у с. Розгірче закупили для малечі необхідний інвентар.

Прийняття генерального плану Стрия є вкрай необхідним. Чули вже інформацію з цього приводу. Ви, як голова  депутатської комісії з питань архітектури, містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони навколишнього природнього середовища  безпосередньо берете участь у його розробці. Поділіться, які у нас перспективи?

– Мова йде про те, що Законодавство України в плані містобудівної документації змінюється найближчим часом, а саме до 1 серпня. У новому законі йтиметься про те, що приймати потрібно буде не генеральні плани, а просторові плани тієї чи іншої громади. А це коштуватиме великих грошей. І в часі може  тривати до 5 років. Тому нам вкрай необхідно  до 1 серпня прийняти генеральний план нашої громади. Зазначу, що зараз багато людей працюють над цим документом. Маючи генеральний план громади, ми зможемо залучати до нас інвесторів з цікавими інвестиційними проектами, а це своєю чергою – нові робочі місця, збільшення доходів громадян, суттєві надходження в місцевий бюджет. Багато довелося провести зустрічей в селах громади, пояснювати людям перспективи, які нас очікують. Практично усюди маємо розуміння. Його планували приймати ще у 2002 році. Та тодішнє керівництво містом не звертало на це увагу. Зараз він життєво необхідний, щоб залучати інвестиції.

У контексті цього питання зазначу, оскільки зараз в країні йде війна і діє Закон про продовольчу безпеку, який потребує змін щодо земель сільськогосподарського призначення, наша фракція  разом з усім депутатським корпусом працює над тим, щоб провести інвентаризацію  земель комунальної власності, зокрема тих, що пустують,  і передати їх в оренду нашим фермерам. Вони зможуть засіювати і збирати урожай.  Через велику кількість спустошених земель на сході України можлива продуктова криза і потрібно цього не допустити. Наші люди це сприймають по-різному. Думають, що в них щось забирають, що будуть використовуватися пестициди, які  шкодитимуть їхнім господарствам. Тому доводиться роз’яснювати, переконувати. Реально забагато у нас на даний час земель. не задіяних у сільське господарство, просто пустують. Нам вже вдалося чимало таких земель засіяти. Усіляко сприяємо фермерам, щоб вони були зацікавлені в співпраці. Ці та інші питання завжди обговорюємо на погоджувальних радах за участі міського голови Олега Канівця, не уникаємо й гострих питань, шукаємо найоптимальніші варіанти для вирішення всіх проблем.

 • Ваша фракція і ви особисто не припиняли прийоми громадян?
 • Прийоми громадян проводимо згідно з графіком. Бюджет кожного депутата скромний – 25 тис грн. Але і ці кошти стають в нагоді нашим виборцям. В основному звертаються по допомогу на лікування. Головне, що ці кошти є в бюджеті і ми можемо їх надавати.
 • До війни дуже гостро стояло питання вуличної торгівлі. Планувалася така собі маленька революція у сфері перебудови свідомості громадян, що місто з європейськими цінностями має мати своє обличчя і воно повинно відповідати певним критеріям цивілізованої торгівлі. Нині це ще актуально?
 • Звичайно актуально. Що стосується вулиці Торговиця,  то депутати ще до нового 2022 року прийняли рішення, що після Різдвяних свят ми закриваємо для торгівлі цю вулицю. Людям, які працювали там, ми запропонували  інші місця. Хто хотів, вже скористалися цією пропозицією. Вулиця відкрита для проїзду. Усі завчасно були повідомлені. Думаю, стрияни  мали час оцінити зручності, які з’явилися   після  звільнення вулиці від торгівлі. На вулиці Кравецькій нині торгівля триває. Що стосується перспектив цієї вулиці, то є затверджений план «Ринок №2», де ми пропонуємо людям відповідно облаштовані місця для торгівлі (на місці так званої гуманітарки). Вже 140 місць упорядковано, а розраховано на 320. Проводиться капітальний ремонт. Люди мають змогу придбати торгове місце і поступово його доводити до ладу. Таким чином наш ринок окультурюється.  Більшість невдоволених і тих, хто категорично виступав проти – це не стрияни. Ці продавці переважно з Болехова, Долини, Дрогобича і вони не платили податки в наш місцевий бюджет. Ми просили їх, відтак наполягали, щоб вони зареєстрували свою підприємницьку діяльність і платили податки, а вони звикли перебувати на незаконних правах і всі прибутки забирати собі. Рано чи пізно потрібно було покласти цьому край. Ми також запропонували їм передбачені на «Ринку №2» місця. Так, що згодом і вулиця Кравецька отримає зовсім інше обличчя. Це перспектива, до якої ми повернемося після війни. Зараз людей, які там продають, ми не чіпатимемо.
 • Памятаю, раніше на сесії в порядку денному депутати розглядати близько ста питань.  Яка ситуація зараз?
 • Так, зараз значно поменшало питань. Оскільки заблоковано державні земельні реєстри, то земельні питання не розглядають, а таких, зазвичай, було багато. Йдуть питання більш організаційні, зокрема, розглядатимемо виконання міського бюджету за перший квартал , є питання, які стосуються комунального майна, здачі чи продовження оренди, є питання проектів землеустрою згідно змін до законодавства. Загалом не більше 20 питань у порядку денному.
 • Реконструкція стадіону «Сокіл», кажуть, не припинилася?
 • Дуже радий з того, що нам вдалося використати, освоїти державні  кошти на реконструкцію міського стадіону «Сокіл», а це 28 млн грн, і до кінця травня буде завершена перша черга реконструкції. З 19 травня бригада з Дніпра заїхала на будівництво і закінчуватиме ці роботи. Якщо все буде добре, до 1 червня вони закінчать весь об’єм робіт передбачених першою чергою.  А вже наступний етап робіт продовжиться, ймовірно, після війни. Тільки завдяки консолідації голови міста, депутатського корпусу вдалося розпочати цей грандіозний проект і також ми обов’язково його завершимо. Що стосується конкретно ролі нашої фракції у цьому  будівництві, то тісно співпрацюючи з депутатами ВО «Батьківщина» у Львівській обласній раді, вдалося виділити додатково 8 млн грн з обласного бюджету на це будівництво.
 • Прослідковується напрацьована вертикаль вашої політичної сили. Обласні депутати ще у чомусь сприяли?
 • Так, ми завжди на зв’язку. Завдяки колегам з області ми закупили і передали медичне обладнання, зокрема, хірургічне устаткування у Стрийську міську лікарню. Багато маємо планів але… Зараз  актуальніше допомога армії. Керівництво нашого міста організовує відправку на схід легкових і напіввантажних  автомашин, які потребують наші захисники.  Ми цим займаємося, шукаємо запчастини, обслуговуємо їх, щоб на фронт вони поїхали справними.
 • Яку роль відіграють мас-медіа для депутатів? Наприклад, вихід у світ такої місцевої газети як «Гомін волі» на часі?
 • Звичайно потрібно. Тут двох думок не може бути. Ви ж фіксуєте, без перебільшення, історичні моменти життя нашої громади під час війни.  Важливо, хто очолює газету, які професіонали працюють, як дотримуєтеся професійної етики. Гадаю, депутатський корпус, влада міста має підтримувати місцеве видання. Люди хочуть читати свої газети, дізнаватися про те, як працюють різні сфери життя. Інтернет не замінить друковане видання. Не дарма кажуть, що ЗМІ – це четверта влада. Переконаний, що  під час війни  ваша робота дуже потрібна. Ви тримаєте людей у тонусі, в тому числі й депутатів. Тому ми маємо бути соціально активними, свідомими та енергійними й демонструвати результат. Серед нас немає меркантильних людей, які відстоюватимуть в сесійній залі свої інтереси. Загалом, сьогоднішній склад депутатів надзвичайно професійний, серед нас є четверо колишніх голів державної адміністрації, які мають колосальний досвід. Керівник нашої громади Олег Канівець має теж великий управлінський досвід. Мені подобається зараз працювати серед таких професіоналів. І перш за все тому, що бачу результат. Жити, молитися і працювати і буде нам допомагати Господь Бог і Божа Мати.

                                                                  Розмовляла Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*