ЖИТТЯ ДЕПУТАТА В ІНШОМУ ФОРМАТІ

ЯК «СЛУГИ НАРОДУ» ВИПРАВДОВУЮТЬ КРЕДИТ ДОВІРИ  ВИБОРЦІВ

На останніх виборах до місцевих рад серед звиклих політичних сил стрияни обирали й з кандидатів нової партії «Слуга народу». В результаті підрахунку 4 депутати пройшли до Стрийської міської ради. Голова фракції Володимир ШВЕД (на фото) нині гість часопису «Гомін волі».

Молодий політик – стриянин. За фахом інженер-механік технологій машинобудування.  Десять років був приватним підприємцем в галузі автомобільних перевезень. З отриманням мандата депутата згодом змінився й рід його діяльності. Ось уже рік Володимир Швед –  заступник голови Стрийської районної державної адміністрації.

  • Володимире Романовичу, це ваш перший досвід депутатства, політичної діяльності?
  • Так, це моя перша каденція. Я вперше обирався до місцевої ради. Новий досвід і нові можливості, які намагаюся по максимуму реалізувати задля добробуту наших краян.
  • Чи відчували у сесійній залі упередженість від більш досвідчених депутатів з інших політичних сил?
  • Якщо говорити об’єктивно, то ми всі стрияни й перетиналися десь з кожним у повсякденному житті, з кимось вже був знайомий раніше. Тому упередженості до фракції «Слуг народу» не було. Відчувалася, натомість, відповідальність перед виборцями, щоб вже у статусі депутата виправдати той кредит довіри, який нам надали.
  • За підсумками першого року депутатства ви публічно звітували, записували відео для виборців. Як вважаєте, ви не розчарували їх?
  • Під час передвиборчої кампанії наша команда багато спілкувалася зі стриянами. Ми фіксували нагальні потреби у тому чи іншому будинку, мікрорайоні. Ставши депутатами, ми продовжили комунікувати з активними громадянами, представниками різних об’єдань, лідерами суспільних думок і записували пропозиції щодо розвитку м. Стрия. У пріоритеті – капітальне будівництво, ремонт, облаштування тих чи інших територій. Згодом ці пропозиції ми подавали від нашої фракції до включення в Програму соціально-економічного розвитку Стрийської територіальної громади, щоб в подальшому реалізувати в життя. Це було близько 48 пунктів. І більша частина наших пропозицій були включені в Програму. Зокрема, ремонт опалення у дитячій установі №22 «Весняночка», заміна вікон у ЗОШ №3, облаштування внутрішньо-будинкової території на вул. Львівській (позаду супермаркету «Колібріс»), зокрема, були закладені кошти у бюджеті на виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва багатофункціонального міні-футбольного поля, де можна грати й теніс, й волейбол. Поруч мають бути антивандальні тренажери. В першу чергу вони для юних боксерів, які займаються у тренера Юрія Кулика, й в теплу пору року регулярно бігають на річку та повертаються через ці двори. От тут вони могли б робити спортивну розминку чи продовжувати повноцінне тренування. До речі, цей район найгустіше заселений і такий майданчик з тренажерами  вкрай необхідний, щоб діти мали чим займатися на свіжому повітрі. Зараз там немає ніякої інфраструктури. Вже зроблено детальний план території. Наступний крок зупинила війна. Тому думаю, що виборців своїх ми не розчарували. Вони бачать нашу роботу  й розуміють, що на все свій час.
  • Загалом рутина депутатської роботи відповідає вашим уявленням про статус депутата міської ради?  
  • Вже на стадії кандидування в депутати місцевих рад я вивчав законодавчу базу, яка необхідна міському обранцю, повноваження, можливості й з огляду на законодавство робив для себе певні висновки. Я серйозно готувався до реалізації можливостей у статусі депутата міської ради. Ставши депутатом з теорії перейшов до практики. Продовжую вчитися вже в процесі роботи.
  • Політична партія «Слуга народу» народних депутатів  навчала у Трускавці. А щось схоже для депутатів міських рад організовували?
  • Так. Ще до виборів нас збирали для спілкування з крутими спікерами з різних організацій. Для всіх кандидатів «Слуг народу» у районних центрах проводили тренінги. Розповідали про можливості депутата місцевої ради, багато говорили про реформу децентралізації. Наша каденція – це перші депутати після децентралізації, коли всі повноваження держава передала місцевим радам.
  • Як в умовах війни ви комунікуєте з виборцями?
  • На сайті Стрийської міської ради розміщено графік прийому громадян нашою політичною партією. Дотримуємося цього графіку й приймаємо всіх охочих. Та більшість людей мають мій номер телефону чи колег по фракції, й, маючи проблеми, телефонують. Чесно, більшість питань виборців вирішуємо без прийомів, а після дзвінка, в телефонному режимі. Та є питання, які вимагають певної процедури, тобто потрібно писати на ім’я депутата звернення, яке ми потім розглядаємо, робимо відповідні висновки і скеровуємо профільним  заступникам голови Стрийської ТГ.
  • Наскільки відрізняється робота депутата у воєнний час від роботи у мирний період?
  • Сесії у нас як проходили щомісяця, так і проходять. Єдине – зменшилася кількість питань для розгляду. У мирний час проектів рішень було в районі ста, зараз у зв’язку з військовою агресією громада не може повноцінно працювати, тому кількість питань зменшилася в рази. Також вийшов новий закон, який дав повноваження головам громад деякі питання приймати без рішень сесій. Це десь «розв’язало руки» й дало змогу оперативніше вирішувати нагальні проблеми, зокрема,  на підтримку Збройних Сил України.  Раніше більший обсяг інформації потрібно було перечитувати, готуючись до чергової сесії. Зараз менша кількість питань, відповідно швидше опрацьовуємо їх. Зазначу про великий кредит довіри до міського голови Олега Канівця й покладаємося на співпрацю з ним.
  • Ви входите до депутатської комісії з питань архітектури, містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони навколишнього природнього середовища. Чим безпосередньо займаєтеся в комісії?
  • Є ради, де комісії розглядають тільки профільні питання. В нашій раді кожна комісія розглядає усі питання, які подаються на сесію. Тобто, на засіданні ми розглядаємо і освітянські питання,  і бюджетні, і земельні. Наша комісія є найбільш чисельнішою серед інших комісій, і всі її члени є рівноправними учасниками обговорення питань, і думка кожного враховується при прийнятті рішення. Одне з останніх  спірних питань – це були зміни до штату Стрийської міської ради, де робили ще один відділ і пропонували добавити штатні одиниці. З приводу цього ми доволі бурхливо дискутували з представниками виконавчого комітету Стрийської міськради. Є багато питань з фінансування й мережі навчальних закладів і садочках.  Оптимізація – це завжди дискусійне питання. Зараз приймаємо генеральний план території міста, який востаннє затверджувався у 1973 році. Це дасть Стрию гарні перспективи без хаотичних забудов, зменшення кількості МАФів, недоречно встановлених переважно у центральній частині міста.
  • Як і чим допомагаєте на гуманітарному фронті?
  • Справді, зараз кожен трохи волонтер. Моя робота заступника голови РДА і депутатська діяльність тут тісно переплелися. За весь період війни вдалося спілкуватися з багатьма неурядовими організаціями, благодійними фондами і в комунікації з ними нам вдалось їх залучити до допомоги військовослужбовцям, внутрішньо переміщеним особам, які проживали на території Стрийської ТГ. Це такі організації як IMS   International Medical Corps, яка відкрила офіс в Стрию й ефективно працює з  пунктом екстреної медичної допомоги, медичними закладами Стрия та громади, допомагаючи реалізувати багато цікавих проектів. Окрім них, ще є організація ISB. Їхня представниця  з числа внутрішньо переміщених, і, знаючи потреби біженців, організувала доставку більше 120 одиниць побутової техніки (пральні машинки, холодильники, мікрохвильові печі, електрочайники) для внутрішньо переміщених, яких ми допомагали розселяти у комунальних закладах по усій територіальній громаді. Зараз має бути другий етап допомоги для матерів з дітьми до 5 років (збирається інформація по їх кількості) і будуть надавати допоміжні пакети на кшталт пакунків малюка. Це каші, засоби гігієни й грошова допомога. Ми надаємо їм вичерпну інформацію, організовуємо зустрічі безпосередньо з вимушено переміщеними. Оскільки організації закордонні, вони хочуть пересвідчитися, що допомога доходить до адресатів. Ми розуміємо, що іноземці побоюються  корупції у владі, тому максимально прозоро все робимо і, до слова, партнери приємно враженні й задоволені співпрацею з органами влади у Стрию та районі.

Для ЗСУ допомагає Благодійний фонд «Квіти» (кер. Катерина Рогач). Близько 300 комплектів форми, рацій, спецзасобів вони закупили для бійців Стрийської ТРО. Займаємося пошуком і відправкою мотопомп (для облаштування душових у польових умовах), запчастин для автомобілів, необхідної амуніції.

  • Чи не важко вам поєднувати депутатську роботу та відповідальну посаду заступника голови РДА?
  • Не важко. Загалом моя робота та депутатство взаємно пов’язані й доповнюють одна одну. Працюю в режимі 24/7 та все встигаю, все під контролем. Якщо на офіційному рівні нам в РДА подають запити про потреби –  командири підрозділів,  то, як депутат, отримую запити від товаришів, знайомих, родичів. Все шукаємо і всі потреби закриваємо.

Знаєте, стільки всього було заплановано зробити, зокрема, дві нові об’їзні дороги навколо Стрия, побудувати льодову арену за кошти державної субвенції, інші плани – все перекреслила війна. Та ми тут, в тилу, працюємо задля перемоги України. Розуміємо, що тільки після того, як виженемо окупантів з нашої землі можна буде знову втілювати в реальність грандіозні проекти, які змінюватимуть життя людей на краще. Головне, щоб всі повернулися до дому живими і здоровими.

Розмовляла Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*