
Політична партія «Громадянська позиція» у Стрийській міській раді на виборах 2020 року здобула чотири мандати: Наталія Канівець (голова фракції), Ростислав Тищенко, Тарас Василів та Микола Лешко. Депутат місцевої ради – це представник інтересів територіальної громади, який зобов’язаний захищати інтереси своїх виборців, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування. Про свої депутатські будні сьогодні часопису «Гомін волі. Стрий» розповів Микола ЛЕШКО.
Пан Микола верше депутат Стрийської міської ради та досвід депутата вже мав. З 2010 по 2015 рік представляв «Громадянську позицію» у Стрийській районній раді. Працює головним спеціалістом у відділі промисловості, аграрної політики і підприємництва Стрийської міської ради. Фахівець він з досвідом. У сфері сільського господарства працював з 1988 року, зокрема, на керівних посадах.
- Миколо Васильовичу, порівняйте досвід роботи депутата районної і міської рад?
- Відмінність є. Зараз все демократично, депутатські комісії реально працюють, скрупульозно підходять до обговорення і вирішення питань порядку денного. У районній раді взірця 2010-2015 років було все по іншому. Депутати мало на що впливали, вирішували за нас, а ми тільки голосували. Тоді сесії проходили раз у квартал. І людям на рішення доводилося чекати довго. Зараз сесії відбуваються щомісяця і це пришвидшує реалізацію багатьох життєво необхідних питань. Громада у нас велика, майже 100 тисяч населення, і роботи депутатам вистачає.
- Фракція політичної партії «Громадянська позиція» налічує 4 особи. Таким малим складом, що вдається вирішити? Як відстоюєте інтереси своїх виборців?
- Справді, наша фракція не велика та ми на рівні з іншими колегами приймаємо рішення. Очолює її Наталія Канівець, професіонал, має досвід депутатської роботи, завжди виважена і поміркована у прийнятті рішень. Стимулює нас до роботи й відповідально ставитися до своїх обов’язків. Тарас Василів – директор школи с. Великі Дідушичі. Знає освітянські проблеми і, що головне, як їх вирішувати. Ростислав Тищенко – волонтер, ветеран АТО добре розуміється на військовій проблематиці. Ми доповнюємо один одного і вміємо відстоювати інтереси наших виборців. Свої пропозиції вносили у всі сфери життя громади і крок за кроком їх вирішували. Війна зупинила всі ініціативи на півдорозі. Довелося закрити заплановані програми. Залишається лиш ямковий ремонт доріг, бо всі кошти йдуть на потреби армії.
- Ви входите до депутатської комісії з питань культури, молоді та спорту. Наскільки злагоджено вона працює, адже об’єднує міських обранців з різних політичних партій» ?
- У нас, як кажуть, повний консенсус. Зазначу про те, що мені ближче – спорт. Упродовж багатьох років спорт у Стрию не отримував належного фінансування. Сьогодні, міський голова розуміє важливість цієї галузі, тому сприяє практично всім ініціативам у спортивній царині. Почали з найголовнішого – реконструкції міського стадіону «Сокіл». Поруч має бути критий зал для ігрових видів спорту: волейболу, баскетболу, міні- футболу, басейн. Всі депутатські фракції одностайно схвалили цей крок. Мали розпочинати велике будівництво льодового палацу на стадіоні «Юність». Кошторисна вартість об’єкту 195 млн грн, з них 20 млн грн – це кошти місцевого бюджету, 175 млн грн давала держава. Звичайно, зараз і мови не може бути про реалізацію цих планів. Інфраструктура набережної на об’їзній має бути забудована відпочинковими зонами з тенісними кортами. Передбачено реконструкції парків Шевченка та Нижанківського. Проспект Чорновола також має змінитися до невпізнаваності. Війна поставила все на паузу. Та тільки ми переможемо, вірю, що всі проекти відновимо і Стрий стане перлиною Львівщини. Потенціал є, і бажання теж.
- Як ви зараз комунікуєте з виборцями?
- Остання п’ятниця місяця – це день прийому виборців. Не дивлячись на воєнний стан, депутати нашої фракції не припиняли живе спілкування. Є певні труднощі, та ми їх долаємо. Звертаються в основному з побутовими проблемами та ті, хто потребує допомоги на лікування хворих на ДЦП дітей, онкохворі. Депутатський фонд на рік – 25 тисяч гривень. Доводиться розподіляти, щоб хоч частково, але всім допомогти. До речі, для онкохворих, які вперше подають заяву на допомогу, існує фінансування лікування від міського голови розміром від 15 до 20 тисяч гривень. Це одноразово і при наявності відповідного переліку документів.
- Чи допомагаєте внутрішньо переміщеним особам?
- Залишати людей в біді не можна. Звичайно, кожен допомагає, як може. Наприклад, мій знайомий Ігор Скоропад з с. Нежухова – волонтер. Він має ковбасний цех у с. Добряни. Була потреба, і я звернувся до нього напередодні Великодня. Ми завезли тим, хто живе в гуртожитку Художнього училища, багато м’ясної продукції. Виникла потреба у людей з холодильником, бо не було де зберігати продукти, а потепліло, ще один товариш Ігор Берездецький з с. Голобутів привіз на моє прохання холодильники і дав у користування на стільки часу, скільки буде потрібно. Все на особистісних зв’язках. Всі йдуть на зустріч.
Наш відділ аграрної політики минулого року допомагав бджолярам скористатися державною програмою «Підтримка бджільництва». Тепер на сайті кинули клич, що потрібно меду для виготовлення енергетичних батончиків на фронт для наших бійців. Чимало бджолярів відгукнулося. Приносили, хто скільки може – 2 л, 5 л, 10 л. А дівчата-волонтери додають до меду горіхів і роблять смачні та поживні смаколики. На передовій їх дуже хвалять.
- Які питання розглядатимуть на найближчій сесії Стрийської міської ради?
- В основному це підтримка нашої армії. Не відходимо від буденних справ, бо місто мусить теж існувати. Окремо хотів би сказати про комунальну службу, яка працює сьогодні відмінно. Молоді керівники мають своє, сучасне бачення. І, до речі, поменшало нарікань від громадян під час депутатських прийомів на роботу комунальних служб. Зараз у сесійній залі немає політичних партій, різних фракцій – ми всі патріоти міста, українці, які хочуть пришвидшити перемогу України над москалями. Ми стали усі однодумцями. До прийняття рішень підходимо вимогливо і справедливо. Так приємно працювати. Якби не війна, ми б гори перевернули.
Хочеться, щоб все по швидше закінчилося. Щоб не гинули наші хлопці. Чекаємо миру і тоді наша стрийська громада буде обов’язково процвітати. Маємо грандіозні плани. Переконаний, що наша каденція все заплановане втілить в життя.
Розмовляла Наталія КАРПЕНКОВА.
Leave a Reply