ЗООВОЛОНТЕРСТВО ЯК ПРИКЛАД СПІВПРАЦІ З ВЛАДОЮ

У Стрию вже рік, як пункт перетримки безпритульних тварин міського комбінату комунальних підприємств у користуванні зооволонтерів. З початку повномасштабної війни ця невелика територія з одинадцятьма вольєрами стала тимчасовим прихистком для тварин з усієї України. Через руки стрийських волонтерів перейшло більш як тисячу чотирилапих. Це стало можливим завдяки співпраці Стрийської міської ради з громадською організацією, головою якої є Христина Борис (на фото).

Також волонтерка активно допомагає тваринам, які приїжджають до нашого міста з внутрішньо переміщеними особами.

Управління ЖКГ Стрийської міської ради через обмеження у зв’язку з воєнним станом в 2022 році призупинило фінансування спеціальної програми, яка перед­бачає стерилізацію та перетрим­ку собак. Цього року стало мож­ливим поновити дію програми і з міського бюджету виділили на ці потреби  300 тисяч гривень.

«Собаки потребують догляду,  уваги і любові, – розповідає зоо­волонтерка Христина Борис. – З початком війни у мене розривав­ся телефон від дзвінків. Телефо­нували люди, які втікали від війни, з проханням прилаштувати своїх домашніх улюбленців, бо не всі мали змогу їх далі утримувати чи виїжджали за кордон. Я написала у месенджер заступнику міського голови Стрия Андрію Стасіву з проханням допомогти у вирішенні цього питання, а саме – віддати у безоплатне користування вольє­ри на території міського комбінату комунальних підприємств. Я взя­ла на себе зобов’язання догляда­ти за чотирилапими і мені одразу посприяли у створенні тимча­сового притулку».

Христина Борис віддає усі свої зусилля для догляду за собака­ми. Їх тут годують, стерилізують, вакцинують, чіпують та шукають родини, які забирають гавкунів у свої сім’ї. Є й іноземці, які справою честі вважають врятувати тварин­ку з України. Зооволонтерка зазначає, що всіх бажаючих при­хистити чотирилапого вона ре­тельно перевіряє, щоб бути спо­кійною надалі, що її підопічні потрапили справді у добрі руки.

Згодом Христині Борис та її помічниці запропонували офі­ційно стати працівницями МККП. З травня вже у статусі виловлюва­ча бездомних тварин вона слід­куватиме за тим, щоб на вулицях нашої громади не було собак без господарів. Вона за­значає, що без підтримки коман­ди і бла­годійників сама б не впоралася, тому дякує усім жер­товим лю­дям, які готові допо­магати бра­там нашим мен­шим.

Щодня сюди приходять во­лонтери, які прибирають, ліку­ють, годують та віддають свою любов тваринкам. Турбота триває ціло­добово, без вихідних. Якщо хтось хоче долучитися до догляду за собаками, вас радо віта­ти­муть. Нині тут перебуває 11 пе­сиків різних порід, які зу­стрінуть кожну добру людину, махаючи хвос­тиками та даруючи свою при­хильність за ваше сердечне став­лення до них.

Наталія КАРПЕНКОВА.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*